Jeśli podczas kryzysu koronawirusowego na całym świecie wydarzyło się coś naprawdę dobrego, to są to opowieści o heroizmie i życzliwości tysięcy ludzi – od posiadających ogromnie wielkie serca pracowników pierwszej linii opieki zdrowotnej, policjantów, strażaków, kurierów i listonoszy, pracowników sklepów spożywczych, którzy narażają własne życie, byśmy mogli zrobić zakupy aż naszych własnych sąsiadów - tak wiele osób postawiło na to, aby sytuacja stała się mniej uciążliwa,.

Pięcioletnia Brytyjka, Sophia-Rose Fry jest zdecydowanie jedną z tych osób. W okolicach Wielkanocy, mama Sophii-Rose, 27-letnia Abbie Dawson dostarczyła kilka paczek z najpotrzebniejszymi produktami mieszkającym w pobliżu sąsiadom, aby im pomóc i poprawić nastrój w tej trudnej sytuacji.

Kiedy wróciła do domu, rezolutna Sophia-Rose zapytała mamę, czy mogą dostarczyć prezenty większej liczbie osób. Potem zaczął się cały ruch. W efekcie pomoc trafiła aż do 1000 osób!

źródło: Facebook

Wyjątkowy gest pięcioletniej dziewczynki z Wielkiej Brytanii. Wraz z mamą pomogła tysiącowi osób, dostarczając paczki z potrzebnymi produktami i prezentami!

Po tym, jak Abbie początkowo dostarczyła kilka pakietów sąsiadom, Sophia-Rose chciała zrobić to samo dla wszystkich potrzebujących rodzin zamkniętych w domach. To jednak było wciąż za mało!

Sophia-Rose zaczęła przygotowywać torby z nietypowymi gadżetami i prezentami, uzupełnione o pocieszające rysunki i notatki, również dla pracowników służb walczących z koronawirusem.

To była wielka sprawa dla tej słodkiej dziewczynki, nie tylko dlatego, że jest to miły gest wobec każdego (nie mówiąc już, że mowa o małym dziecku), ale także dlatego, że Sophie sama ma trudności z wyjściem z domu (obecnie jest diagnozowana pod kątem autyzmu).

Ponieważ była to tak wielka sprawa, Abbie nie miała wyboru i musiała przychylić się do prośby swojej córki. Od tego czasu Sophia-Rose stworzyła i dostarczyła dokładnie 1103 paczki z gadżetami po całym mieście Lancashire.

W pewnym momencie obie panie potrzebowały dodatkowych pieniędzy, aby sfinansować swój projekt. W tym celu założyła zbiórkę crowdfundingową, mając nadzieję na nieco ponad 50 funtów. Kwestia szybko przekroczyła ich oczekiwania i uzbierały kilkakrotnie więcej, wciąż również można wpłacać na nią pieniądze – informuje metro.co.uk!

źródło: Facebook

Odbarowani chcieli się zrewanżować Sophii-Rose poprzez prezenty dla niej, jednak ona i jej mama odrzuciły te oferty, częściowo z powodu problemów sensorycznych Sophii-Rose, ale głównie dlatego, że 5-latka naprawdę nie chce niczego w zamian, ponieważ nie to ją motywowało.

- Najlepszą częścią było rozdawanie paczek ratownikom, bo mogłam zobaczyć ich radość – mówiła dziennikarzom dziewczynka.

Dziewczynka za swój heroiczny czyn została zgłoszona do nagrody Pride of Britain za swój ogromny akt dobroci i przekroczenie własnych ograniczeń wynikających z autyzmu.

Gepostet von Abbie Dawson am Montag, 4. Mai 2020

Przypomnij sobie o… KOLEJNE ZMIANY W POCZCIE POLSKIEJ. DOTYCZĄ ONE PRZESYŁEK

Jak informował portal Życie: NAWET 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH KARY ZA NIEPRZESTRZEGANIE JEDNEGO Z PRZEPISÓW. MOŻNA SŁONO ZAPŁACIĆ ZA SWOJE ROZTARGNIENIE

Portal Życie pisał również o… JAK WYGLĄDA MIASTECZKO WYBUDOWANE PRZEZ OJCA TADEUSZA RYDZYKA? JEDEN Z DUCHOWNYCH OPUBLIKOWAŁ ZDJĘCIA