Mówi się, że długie włosy są symbolem kobiecości. Aby włosy były naprawdę atrakcyjne, należy o nieodpowiednio dbać.

Włosy to bardzo ważny element wizerunku. To, czy są zadbane oraz odpowiednio ułożone ma ogromne znaczenie. Dzięki nim albo zyskujemy na atrakcyjności, albo tracimy.

Sposób na wypadanie włosów. Źródło: tabletkinawlosy.pl
Sposób na wypadanie włosów. Źródło: tabletkinawlosy.pl
Sposób na wypadanie włosów. Źródło: tabletkinawlosy.pl

I choć, wielu panów uważa, że nad fryzurami rozmyślają wyłącznie kobiety, muszą być świadomi tego, iż są w błędzie. Fryzura to bowiem znak rozpoznawczy zarówno dla pań, jak i panów.

Piękne włosy bez łupieżu

W dzisiejszym świecie wizerunek ma ogromy wpływ na to, jak postrzegają nas inni. Ocena wyglądu często klasyfikuje nas do odpowiedniej szufladki, człowieka wartego uwagi, bądź nie. Tym, co nie poprawia naszej atrakcyjności z pewnością jest łupież.

Łupież jest bardzo trudną do pozbycia dolegliwością. Czasem bywa tak, że nie pomagają na niego nawet najdroższe preparaty.

Łupież wywołują nagromadzone na skórze głowy drożdżaki z gatunku Malassezia. Produkują one toksyczne substancje, które podrażniają i wysuszają skórę, prowadząc do stanu zapalnego - wyjaśnia w rozmowie z amerykańskim magazynem "Marie Claire" trycholożka Bridgette Hill.

Łupież fot. Interia
Łupież fot. Interia
Łupież fot. Interia

Co zrobić, by pozbyć się łupieżu?

Jak czytamy na portalu „Interia”, aby pozbyć się łupieżu najlepiej zastosować przed myciem głowy tzw. wstępne mycie, które polega na nałożeniu na skórę głowy oczyszczającego toniku. Możemy stworzyć go samodzielnie, używając do tego np. octu jabłkowego, szałwii czy pokrzywy, które idealnie odkażają i dezynfekują skórę głowy.

- Usunie on resztki martwego naskórka, przygotowując skórę do dalszych zabiegów - wyjaśnia ekspertka.

Co ważne wszyscy ci którzy zmagają się z łupieżem nie powinni olejować skóry głowy, zabieg ten znacznie pogarsza sytuację i nie ułatwia walki z łupieżem.

Przypomnij sobie o… DANIEL OLBRYCHSKI DWUKROTNIE BRAŁ UDZIAŁ W AUDIENCJI U JANA PAWŁA II. SYN AKTORA ZAWDZIĘCZA PAPIEŻOWI ŻYCIE. CO SIĘ WYDARZYŁO

Jak informował portal Życie: JEDNA Z NAJPIĘKNIEJSZYCH POLSKICH AKTOREK NIE MIAŁA ŁATWEGO ŻYCIA. TERESA IŻEWSKA MOCNO ODCZUŁA SKUTKI SWOICH SŁÓW

Portal Życie pisał również o… PRZYSZEDŁEM SPOTKAĆ SIĘ Z RODZICAMI PANNY MŁODEJ, DRZWI SIĘ OTWIERAJĄ, PODBIEGA DO MNIE MAŁA DZIEWCZYNKA KRZYCZĄC "TATUSIU!”