Na zabranie głosu w sprawie burzy wokół radiowej Trójki, decyduje się coraz więcej osob. Wśród dziennikarzy oraz niezwykle wzburzonych obywateli znajdują się także inne znane osoby takie jak np. Jerzy Owsiak czy Monika Zamachowska, która swojej opinii na temat zaistniałej sytuacji poświeciła w swoich mediach społecznościowych lwią część.

Burza wokół radiowej "Trójki"

Zaczęło się od utworu Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój”, który zajął pierwsze miejsce w ostatnim notowaniu Listy Przebojów Trójki (15 maja).

Utwór jest krytyką zachowania Jarosława Kaczyńskiego. Dotyczy jego wizyty na cmentarzu w dziesiątą rocznicę katastrofy smoleńskiej, która przypadała na 10 kwietnia.

W tym czasie wiele cmentarzy było zamkniętych, a Polacy nie mogli odwiedzić grobów swoich najbliższych. Jednym z wyjątków był Jarosław Kaczyński, który wybrał się limuzyną na cmentarz, na którym spoczywa jego brat.

Monika Zamachowska ostro o braku niezależności w polskich mediach

Prezenterka postanowiła także odnieść się do sytuacji. W tym celu zamieściła w swoich mediach społecznościowych obszerny wpis, w którym to krytykuje upolitycznienie „Trójki”. Zobaczcie co napisała:

W politykę się nie bawię, bo od tego wątroba gnije, jak mawiał Jurek Iwaszkiewicz. Ale dzisiaj coś napiszę politycznie. Nie będę zadziorna ani agresywna. Parę lat w pisowskiej telewizji odsłużyłam myśląc, że może wystarczy robić swoje, bez deklaracji. Nie wystarczyło. A teraz słucham ostatniej Siesty Marcina Kydryńskiego w Trójce i jest mi cholernie przykro. Tak, wiem, co powiedzą ci z Was, którzy uważają, że Polska sprzed PiS była w szponach jakiś krwiożerczych elit, które nie otwierały się na nowe: tym państwu już dziękujemy - napisała Zamachowska.

Ale po pierwsze to nieprawda, że media były zamknięte na nowych, dobrych, pracowitych ludzi z talentem, bo tych zawsze było mało, a po drugie, to nie usprawiedliwia całkowitego rozmontowania mediów publicznych, zniszczenia przez lata wypracowanego know-how i pozbycia się wielu całkowicie apolitycznych fachowców, którzy po prostu nie wytrzymali ciśnienia. A najgorsze jest to, że ja tych wszystkich ludzi zarządzających dzisiaj w TVP i Polskim Radiu znam. Nie wszyscy są idiotami, nie wszyscy są podli. A jednak zachowują się strasznie. Co poszło nie tak? Nie wstyd Wam? - dodała Zamachowska.

View this post on Instagram

W politykę się nie bawię, bo od tego wątroba gnije, jak mawiał Jurek Iwaszkiewicz. Ale dzisiaj coś napiszę politycznie. Nie będę zadziorna, ani agresywna. Parę lat w pisowskiej telewizji odsłużyłam myśląc, że może wystarczy robić swoje, bez deklaracji. Nie wystarczyło. A teraz słucham ostatniej Siesty Marcina Kydryńskiego w Trójce i jest mi cholernie przykro. Tak, wiem, co powiedzą ci z Was, którzy uważają, że Polska sprzed PIS była w szponach jakiś krwiożerczych elit, które nie otwierały się na nowe: tym państwu już dziękujemy. Ale po pierwsze to nieprawda, że media były zamknięte na nowych, dobrych, pracowitych ludzi z talentem, bo tych zawsze było mało, a po drugie, to nie usprawiedliwia całkowitego rozmontowania mediów publicznych, zniszczenia przez lata wypracowanego know-how i pozbycia się wielu całkowicie apolitycznych fachowców, którzy po prostu nie wytrzymali ciśnienia. A najgorsze jest to, że ja tych wszystkich ludzi zarządzających dzisiaj w TVP i Polskim Radiu znam. Nie wszyscy są idiotami, nie wszyscy są podli. A jednak zachowują się strasznie. Co poszło nie tak? Nie wstyd Wam? . #muremzakazikiem #marekniedźwiedzki #marcinkydryński #wojciechmann #radiowatrójka #przykromi #tojużkoniec

A post shared by Monika Zamachowska (@monikazamachowska) on

Przypomnij sobie o… WALORYZACJA UCIESZY WIELU SENIORÓW. MOŻNA ZYSKAĆ TYSIĄCE ZŁOTYCH. JAKIE WARUNKI TRZEBA SPEŁNIĆ, ABY OTRZYMAĆ PIENIĄDZE

Jak informował portal Życie: NAJSTARSZA POLKA, KTÓRA WYGRAŁA Z KORONAWIRUSEM. MA 103 LATA. JAK JEJ SIĘ TO UDAŁO

Portal Życie pisał również o… KARDYNAŁ STANISŁAW DZIWISZ ZDRADZIŁ ZASKAKUJĄCE FAKTY Z ŻYCIA JANA PAWŁA II. TEGO NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ