Kiedy kot domowy śpi w łóżku właściciela, używa go jako ciepłego miejsca o znanym zapachu. Jest spokojniejszy, gdy czuje bliskość właściciela, a jednocześnie kot ma pewność, że w ten sposób kontroluje osobę.

Według innej teorii kot śpi na osobie lub swoich rzeczach, aby pochłonąć negatywną energię i uwolnić go od bólu. To zwierzę odczuwa wrażliwość i leży na tej części ciała, w której temperatura boli i wzrasta.

Kot i człowiek

Dla kotów ważne jest, aby wziąć udział w życiu właściciela i być częścią wydarzeń. Leżąc na miejscu mężczyzny, jego ubraniu lub wskakując mu w ramiona, czują się w gąszczu rzeczy, a za pomocą zapachu uzyskują dodatkowe informacje.

Kiedy kot ociera się o osobę i jego rzeczy, zostawia swój zapach i akceptuje go jako członka swojej stada. Zwłaszcza jeśli kotek został wcześniej ekskomunikowany od matki, on postrzega osobę taką właśnie.

Kot martwi się o niego, a jeśli poczuje awarię w swoim ciele, leży w słabym miejscu, dzieląc się swoją uzdrawiającą energią.

Z nieznanych ludziom powodów kot lubi zasnąć nie w kocim domu, ale w ludzkim łóżku lub w fotelu. Kobiety w ciąży najczęściej czują się niekomfortowo, gdy zwierzę siedzi na brzuchu.

Martwią się, że zwierzę wyrządzi szkodę przez nacisk swojego ciężaru na wschodzący płód. A niektórzy obawiają się, że kot odczuwa jakieś odchylenie. W rzeczywistości zwierzę po prostu opiera się o ciepłe i żywe miejsce.

Zachowanie zwierząt

Jeśli kot jest przyzwyczajony do spania w łóżku właściciela, takie zachowanie staje się złym nawykiem kota domowego. Trudno jest odstawić go do łóżka, chociaż już dawno przestał drżeć i zamarzać.

Po osiągnięciu dorosłości i niezależności (jego zdaniem) kot nadal czuje się bezbronny podczas snu. A ponieważ śpi przez większość swojego życia, zapach mistrza uspokaja i daje poczucie bezpieczeństwa.

Osoba jest wielokrotnie większa od swojego zwierzaka, a zwierzę czuje się pewnie i niewrażliwe pod swoją ochroną.

Istnieje naukowe wyjaśnienie, dlaczego kot kładzie się w niektórych miejscach na ciele właściciela. Szukając najcieplejszego miejsca, kot znajduje go tam, gdzie dana osoba ma gorączkę.

Choroba zawsze zaczyna się od stanu zapalnego i gorączki w chorej części ciała i sąsiednich tkankach.

Jeśli właściciel odczuwa ból brzucha, kot leży w tym miejscu. Klęski są skręcone - zwierzę zwija się na nogach właściciela.

Niektórzy właściciele kotów zauważają, że po nocy, gdy kot śpi w swoim łóżku, czują się znacznie lepiej. Są pewni, że zwierzę wyleczyło lub zaakceptowało ich słabość.

Istnieje logiczne wytłumaczenie tego:

Kot ma efekt placebo lub zooterapii.

Ludzie doświadczają normalnego braku snu i śpią dobrze, natychmiast czują się dobrze.
Niezdrowe narządy przyciągają kota swoim ciepłem, dlatego lubi spać w najcieplejszej części ludzkiego ciała.

Ulubione miejsca kota

Dla kotów, które nie lubią głaskać i dotykać, spanie w łóżku właścicieli ma samolubne znaczenie, za pomocą którego zwierzęta się utrzymują.

Przede wszystkim lubią się kłaść:

na skrzyni;

z tyłu;

na głowie osoby.

Kot, kiedy chce, leży na klatce piersiowej w kłębuszku i może udawać, że śpi, chociaż leży z otwartymi oczami. Osoba, widząc przyjemność, jaką daje ta zwierzę, nie odważy się go odepchnąć i jest gotowa znieść te drobne chwilowe niedogodności.

Wspinając się na śpiącego mistrza, narcystyczne zwierzę próbuje pokazać, że najważniejsze jest tutaj. I wcale nie przejmuje się tym, czy dana osoba śpi, czy nie. Kot siedzi na nim jak na trofeum, zadowolony z siebie i swojej pozycji w domu. To samo można powiedzieć, jeśli kot śpi lub siedzi na poduszce.

Ale te koty, które wolą spać u swoich stóp, mają łagodniejszy i bardziej spokojny charakter. Koty czują zmęczone i ciężkie nogi i próbują leżeć blisko. Jeśli kot siedzi na poduszce, odczuwa gorączkę i ogrzewa się, jednocześnie uspokajając właściciela.

Wybierając wygodne miejsce do spania, zwierzę stara się jednocześnie ogrzać i czuć się bezpiecznie. Takimi miejscami są szafa, komoda, szafka nocna i łóżko. Ludzka kanapa i łóżko dla kota to miejsca, w których czuje się właścicielem domu lub mieszkania.

Wróżby

Najbardziej znanym znakiem o kotach jest: „Gdzie kot śpi, boli go”. Zauważyli to ludzie, którym kot pomógł poradzić sobie z chorobami. Jeśli dana osoba jest zaangażowana w aktywność umysłową, a jej kot lubi leżeć na głowie, a następnie właściciel zwierzęcia czuje się wypoczęty, łatwo jest mu zauważyć, że zwierzę pomaga pozbyć się bólu głowy.

Przypomnij sobie o… FRANCISZEK PIECZKA OPOWIADA O ŻYCIU W CZASIE PANDEMII. JAK W OBECNEJ SYTUACJI RADZI SOBIE ZNANY POLSKI AKTOR: "WSZYSTKO MOŻE SIĘ TAK SZYBKO SKOŃCZYĆ"

Jak informował portal Życie: NAJSTARSZA POLKA, KTÓRA WYGRAŁA Z KORONAWIRUSEM. MA 103 LATA. JAK JEJ SIĘ TO UDAŁO

Portal Życie pisał również o… WALORYZACJA UCIESZY WIELU SENIORÓW. MOŻNA ZYSKAĆ TYSIĄCE ZŁOTYCH. JAKIE WARUNKI TRZEBA SPEŁNIĆ, ABY OTRZYMAĆ PIENIĄDZE