W codziennym życiu spotykamy się z wieloma sytuacjami, które są dla nas stresujące i meczące. W takiej chwili warto się na chwile zatrzymać po to, b y się zrelaksować i odpocząć od codziennego zgiełku. Często z pomocą przychodzi nam modlitwa, która pozwoli nam złapać harmonię w tym stresującym nas okresie.

Z pomocą przyjdzie nam wówczas modlitwa, która pozwoli nam odnaleźć równowagę w życiu. Opanuje nasz stres i wprowadzi do codzienności harmonię.

Jak wspominał niegdyś Jacek Bolewski, aby odpoczynek był kompletny, potrzebna jest modlitwa.

To duch ludzki ponosi odpowiedzialność za to, co dzieje się z ciałem, danym mu jako pomoc. Dlatego wszędzie tam, gdzie ciało „przeszkadza” duchowi, należy pytać, czy zasadnicza przeszkoda nie kryje się w duchu, w jego złym korzystaniu z oferowanej pomocy. Ludzki duch jest otwarty na nieskończone możliwości, jednak musi pośród nich wybierać, licząc się z ograniczonością ciała. Kto lekceważy te granice, „gwałcąc” swoje ciało, domagając się od niego zbyt wiele, ten prędzej czy później przekona się: pogwałcona cielesność upomni się o swoje prawa, reagując chorobą czy w przypadku skrajnego przemęczenia – bezsennością, niezdolnością do życia. Szkodliwe działanie ducha wywołuje bunt ze strony ciała, które broni się, przeszkadza duchowi w eksploatacji bez umiaru… Przejawia się w tym naturalna mądrość ludzkiego ciała, jakby „z natury” bliższego prawu Stwórcy niż ludzka wolność, tak skłonna do wykraczania poza wszelkie granice.

Dzięki modlitwie możemy zajrzeć w głąb siebie. Paradoksalnie możemy odpocząć nawet nie robiąc tego fizycznie. Równowaga psychiczna pozwala nam na efektywniejsze, pełniejszej energii życie.

Przypomnij sobie o… POLSAT WYDAŁ DRUZGOCĄCE OŚWIADCZENIE KU PAMIĘCI PAWŁA KRÓLIKOWSKIEGO. ŁZY CISNĄ SIĘ DO OCZU

Jak informował portal Życie: WDOWA PO WITOLDZIE PYRKOSZU NIE MOŻE POGODZIĆ SIĘ ZE STRATĄ MĘŻA. CO BYŁO DLA NIEJ NAJTRUDNIEJSZE

Portal Życie pisał również o… GRAŻYNA TORBICKA SPEŁNIŁA SWOJE WIELKIE MARZENIE. PIERWSZA DAMA TELEWIZJI OSIĄGNĘŁA COŚ, CO NIE UDAŁO SIĘ NIKOMU INNEMU