O tym, że włosy są bardzo ważne, wie każdy. W dużej mierze wpływają one na to, jak inni nas postrzegają.

Część osób wpada w pewnego rodzaju pułapkę dążenia do ich zdaniem idealnego wizerunku. Nierzadko w wyniku zbyt częstych i zbyt dużych zmian mocno niszczą swoje włosy, które później ciężko jest odratować.

Zazwyczaj ofiarami zbyt częstych metamorfoz padają kobiety. Panowie zaś często myją włosy szamponem i nie pielęgnują ich w żaden dodatkowy sposób.

Należy pamiętać o odpowiednim traktowaniu swoich włosów. Przede wszystkim istotne jest korzystanie z odpowiednich kosmetyków, a także – poza świadomą pielęgnacją – ograniczenie zabiegów, które mogą je niszczyć.

Trzeba szczególnie uważać na zabiegi wykonywane w domu – nieumiejętne domowe farbowanie lub rozjaśnianie może narobić sporo szkód.

Ten fryzjer odmienił włosy swojej klientki

Pewna kobieta odwiedziła fryzjera, ponieważ nie była w stanie uratować swoich włosów domowymi sposobami. Przez działanie farb oraz rozjaśniacza były już zbyt zniszczone.

Fryzjer podjął decyzję o ostrym cięciu włosów swojej klientki – ich stan nie pozostawił wyboru. Kobieta zgodziła się na przemianę, choć nie wiedziała, czy będzie żałować swojej decyzji.

Powierzyła decyzję o efekcie końcowym fryzjerowi, choć miała obawy. Jak się okazało, całkowicie niesłuszne – efekt jest świetny!

Fryzjer postanowił ogolić jej większość włosów. Najpierw upiął jej włosy w niektórych miejscach.

Klientka mocno się zdziwiła, gdy wyjął maszynkę do golenia. W mgnieniu oka rozprawił się z większością jej włosów.

Następnie zaczął kolejne etapy przemiany. Rozczesał te włosy, które pozostały na górze głowy klientki, a później wycieniował końcówki.

Na tym nie koniec – lekko przyciął włosy, które znajdowały się z tyłu głowy kobiety. Stworzył także odpowiednie przejście, by zgrywały się one z częścią, która została wygolona.

Na koniec kobieta poprosiła o rozjaśnienie swoich włosów do platynowego blondu. To już ostatni etap metamorfozy.

Po odpowiednim potraktowaniu u fryzjera włosy wyglądają rewelacyjnie – nie ma ani śladu po zniszczonych, smętnych kosmykach! Pozostała już tylko odpowiednia pielęgnacja i klientka będzie mogła cieszyć się tym efektem przez długi czas.

Przypomnij sobie o… BABCIA I DZIADEK TO PRAWDZIWY SKARB. JAKA JEST ROLA DZIADKÓW W ŻYCIU WNUKÓW

Jak informował portal Życie: TEN LEŚNICZY TO PRAWDZIWY BOHATER. URATOWAŁ MŁODE NIEDŹWIADKI PRZED WATAHĄ WILKÓW

Portal Życie pisał również o… MĄDRA PRZYPOWIEŚĆ O TYM, CZEGO CHCĄ KOBIETY