Jeden afrykański król miał bliskiego przyjaciela, z którym dorastał. Ten przyjaciel, biorąc pod uwagę każdą sytuację, która kiedykolwiek wydarzyła się w jego życiu, czy to pozytywną, czy negatywną, miał zwyczaj mówić: „To dobrze! „

Kiedyś król polował ze swoim przyjacielem. Przyjaciel przygotował i załadował broń dla króla. Oczywiście zrobił coś złego, przygotowując jedną z broni, a kiedy król wziął broń od swojego przyjaciela i zastrzelił go, jego kciuk został oderwany.

Badając sytuację, przyjaciel jak zwykle powiedział: „To dobrze! „Król odpowiedział na to:„ Nie, to nie jest dobre! „- i nakazał, aby jego przyjaciel został wysłany do więzienia.

Minął rok i król polował na obszarze, na którym mógł, jak myślał, być całkowicie nieustraszonym. Ale kanibale schwytali go i przyprowadzili do swojej wioski wraz ze wszystkimi innymi.

Związali mu ręce, wyciągnęli pęczek drewna opałowego, ustawili filar i przywiązali króla do filaru. Gdy podeszli bliżej, aby rozpalić ogień, zauważyli, że królowi nie ma kciuka na dłoni.

Z powodu przesądów nigdy nie zjedli tego, kto miałby niedobór w ciele. Rozwiązawszy króla, wypuścili go. Wracając do domu, przypomniał sobie sprawę, kiedy stracił palec i poczuł wyrzuty sumienia z powodu traktowania przyjaciela. Natychmiast poszedł do więzienia, aby z nim porozmawiać.

„Miałeś rację - powiedział -„ dobrze, że zostałem bez palca ”. I powiedział wszystko, co mu się przydarzyło. - Naprawdę żałuję, że wsadziłem cię do więzienia, to było dla mnie złe.

„Nie - powiedział jego przyjaciel - to dobrze!”

- co ty mówisz Czy to dobrze, że wsadziłem mojego przyjaciela do więzienia na cały rok?

„Gdybym nie był w więzieniu, byłbym tam z tobą, a na pewno by mnie zjadły”.

Może zainteresuje Cię to: CHLEB JEST ULUBIONYM PRODUKTEM POLAKÓW. NIESTETY, JEGO CZĘSTE SPOŻYWANIE NIESIE ZA SOBĄ NIEKORZYSTNE SKUTKI

Polecamy także: WIELE OSÓB KAŻDY PORANEK ZACZYNA OD POŚCIELENIA ŁÓŻKA. DLACZEGO NIE WARTO TEGO ROBIĆ

Na portalu "Życie" informowaliśmy o: MARZYSZ O BŁYSZCZĄCYCH SZTUĆCACH BEZ ZACIEKÓW I NALOTÓW? DZIĘKI TYM WSKAZÓWKOM MOŻESZ TO OSIĄGNĄĆ