Chleb to zapychacz. Pozwala nam na efektowne i szybkie zaspokojenie głodu. Niestety jego spożywanie niesie za sobą negatywne skutki w postaci wielu chorób. Jakich?

Nadmiar pieczywa powoduje cukrzycę

Chleb podnosi poziom cukru we krwi. Jak się pokazuje odpowiadają za to nie tylko chleby z białej maki, ale także te pseudo razowe, które z chlebem razowym maja niewiele wspólnego. Jest to zazwyczaj barwione słodem czy karmelem pieczywo, które przy sukcesywnym spożywaniu powoduje rozwój insulinoodporności. Odpowiada ona za stan, w którym organizm przestaje być odporny na insulinę i doprowadza do nadmiernego stężenia cukru we krwi, który w efekcie może prowadzić do hiperglikemii.

Negatywnie wpływa na nastrój

Nadmierne spożywanie pszenicy może skutkować wieloma chorobami. Wśród nich możemy wyróżnić depresję, która staje się ostatnio chorobą cywilizacyjną. Pieczywo wpływa negatywnie na nasz nastrój, a także zwiększa poziom irytacji i negatywnie wpływa na koncentrację.

Osłabia kości i sprzyja osteoporozie

Według najnowszych badan amerykańskich naukowców pieczywo negatywnie wpływa na układ kostny i sprzyja powstawaniu osteoporozy. Jak się okazuje, pszenica spożywana w nadmiarze potrafi zaburzyć równowagę kwasowo-zasadową organizmu, co w efekcie może spowodować osteoporozę.

Może zainteresuje Cię to: WYBIERASZ SIĘ NA ZAKUPY? ZWRÓĆ UWAGĘ PO CO SIĘGASZ. NIEKTÓRE Z OWOCÓW I WARZYW MOGĄ MIEĆ POWAŻNY WPŁYW NA TWOJE ZDROWIE