Kiedyś diabeł postanowił czynić dobre uczynki i zostać świętym. Włożył najpiękniejsze ubrania i posłał swoich sług po całej ziemi z wiadomością, że podejmuje się spełniać najbardziej tajne ludzkie pragnienia.

Wkrótce ludzie, którzy chcieli spełnić swoje pragnienia, zaczęli zbierać się w jaskini, w której mieszkał diabeł.

Pierwszy pojawił się przed diabłem jako biedny wieśniak. Tylko on chciał zwrócić się do diabła z jego prośbą, a osoba nieczysta powiedziała mu:

„Idź do domu. Twoje życzenie zostało spełnione. ”

Wrócił do domu, zaczął wszędzie szukać worków ze złota i srebra, jak to widzi - sąsiad przychodzi do jego domu, a na ramionach ma głowę świni zamiast głowy, odwraca oczy i klika kły. Chłop był przerażony:

„Czy naprawdę mam takie pragnienie?”

Po chłopu do piekła przyszła stara kobieta, która nosiła na plecach mężczyznę z suchymi nogami. Postawiła go u stóp diabła i mówi:

„Spełnij cenne pragnienie mojego syna. Do końca życia będę ci wdzięczny. ”

Spojrzał na diabła, a jego ręce były suche. Kobieta płakała:

„Co zrobiłeś, do cholery!”

A diabeł mówi:

Co powinienem zrobić, jeśli od dzieciństwa chciał wyschnąć, bo wtedy nie będziesz w stanie sprawić, by jego pudełko się tkało, a będzie jadł z twoich rąk”.

Nie ma nic do zrobienia, matka jej syna wzruszyła ramionami i zaczęła biec z jaskini, podczas gdy syn wciąż miał coś na myśli.

Diabeł nie stał się święty. Zła plotka o nim zniknęła, ale on sam był winny. Cóż, ktoś i diabeł powinni wiedzieć, że najbardziej tajne pragnienia nie zawsze są pożądane.

Moralność: 10 razy myśl, że zastanawiasz się, dlaczego jej potrzebujesz i jak wpłynie to na innych. Jeśli to tylko sposób na rozwiązanie twoich problemów za jednym zamachem, a nawet kosztem kogoś innego, to wcale nie jest!

Może zainteresuje Cię to: SZEŚCIOLATEK NAPISAŁ LIST DO SWOJEJ NAUCZYCIELKI. JEGO TREŚĆ WYWOŁAŁA PORUSZENIE

Polecamy także: PIĘCIOLETNI CHŁOPIEC OCALIŁ SWOJĄ SIOSTRĘ Z POŻARU. PÓŹNIEJ WRÓCIŁ DO PŁONĄCEGO DOMU