Likwiduje swędzenie

Nałożenie pasty wykonanej z sody oczyszczonej, połączonej z wodą rewelacyjnie sprawdza się jako pasta na ugryzienia insektów. Drażniące swędzenie znika automatycznie!

Sposób na zmęczone stopy

Kąpiel w wodzie z trzema łyżkami sody, rewelacyjnie wpływa na zmęczone stopy. Soda przywraca im „energię”, a opuchlizna i zmęczenie stop znika.

Likwiduje brzydkie zapachy z butów

Wsypana do obuwia niweluje jego przykry zapach. Idealnie sprawdzi się po wysiłku fizycznym.

Zmiękcza warzywa strączkowe

Podczas gotowania fasoli, grochu czy innych warzyw strączkowych, wsyp odrobinkę sody do wody, w której gotują się warzywa, a będą dużo miększe.

Przykry zapach z lodówki

Szklanka sody oczyszczonej u mieszczona w lodówce pochłonie przykre zapachy z jej wnętrza.

Lek na zgagę

Łyżeczka sody oczyszczonej rozpuszczona w szklance wody, pozwoli na pozbycie się nieprzyjemnego pieczenia w przełyku. Soda działa neutralizująco na gromadzony się w nim kwas.

Brzydki zapach z ust

Sposobem na nieświeży oddech okazuje się być soda. Wystarczy łyżeczkę sody rozpuścić w szklance wody i wypłukać usta. Dodatkowo soda, która jest składnikiem past do zębów, może być wykorzystywana do ich mycia. Niestety nie zaleca się tego robić często, a szczególnie osobom o delikatnych dziąsłach i nadwrażliwości.

Usuwa zapach zwierząt

Soda neutralizuje zapach, który zostawiają nasze zwierzęta. Wystarczy, że posypiesz nią posłanie zwierzaka, a zapach zniknie.

Działa na kwiaty

Roztwór z wody i sody oczyszczonej sprawdzi się także w domowym ogródku. Rośliny podlewane miksturą, stają się bardziej odżywione.

Zmiękczają mięso

Zdarzyli ci się kupić zbyt twarde mięso? Wystarczy obsypać je sodą i pozostawić na kilka godzin. Po upływie tego czasu wystarczy spłukać sodę z mięsa, i gotowe.

Może zainteresuje Cię to: OD DZIŚ NIE MUSISZ WYRZUCAĆ ZAPLAMIONYCH TŁUSZCZEM UBRAŃ. TE PLAMY DA SIĘ USUNĄĆ. WSZYSTKO DZIĘKI KILKU SPRAWDZONYM SPOSOBOM