Cyferki na jajach

Będąc na zakupach, wielu z nas sięga na sklepowych półkach po jajka, nie zwracając uwagi na kilka podstawowych aspektów. Jakich? Większość z nas nie zwraca uwagi na oznakowanie jajek. Podnosi wieko wytłaczanki po to, by sprawdzić, czy jajka nie są obtłuczone, czy popsute. Niewielu z nas zastanawia się nad warunkami w jakich hodowane były kury, a to właśnie sygnalizuje nam nadrukowany na skorupce numer.

Chów ekologiczny oznaczony został przy pomocy cyfry 0. Dzięki temu wiemy, że kura, od której pochodzą jajka, chowana jest na świeżym powietrzu.

Cyfra 1 sygnalizuje nam tak zwana kurą „z wolnego wybiegu”, czyli tę, która większość czasu spędzała na zewnątrz, a zamykana zostawała tylko na noc.

Cyfra 2 oznacza zwierzęta, które chowane są na tzw. „wybiegu ściółkowym”, jak sama nazwa wskazuje, są to kury, które hodowane są w zamkniętym pomieszczeniu, ale maja pełną swobodę ruchu.

Jeżeli dbasz o losy zwierząt, unikaj jajek oznaczonych cyfra 3. Pochodzą one z chowu klatkowego.

Pieczywo

Polacy kochają pieczywo. Bez wątpienia można określić nas chlebożercami, którzy spożywają ten produkt właściwie o każdej porze dnia i nocy. Niestety, nasze zamiłowanie do chleba nie zmusza nas do zastanowienia się nad szkodliwością tego produktu…Chleb to zapychacz. Pozwala nam na efektowne i szybkie zaspokojenie głodu. Niestety jego spożywanie niesie za sobą negatywne skutki w postaci wielu chorób.

Substancje chemiczne w owocach i warzywach

Nad problemem zanieczyszczeń w warzywach i owocach pochylili się badacze z Environmental Working Group. Naukowcy przeprowadzili badania na łatwo dostępnych, sklepowych produktach, które przebadali pod kontem zanieczyszczeń. Wyniki ich badan okazały się zaskakujące.

Większość sklepowych owoców i warzyw zawdzięcza swój idealny wygląd chemikaliom. To właśnie poprzez pryskanie i nawożenie tych produktów, stają się one dla nas atrakcyjne wizualnie i chętniej po nie sięgamy. Niestety, nie ma to pozytywnego wypływu na nasze zdrowie. O czym wiec powinniśmy pamiętać przy wyborze najlepszych i najzdrowszych produktów?

Może zainteresuje Cię to: WYBIERASZ SIĘ NA ZAKUPY? ZWRÓĆ UWAGĘ PO CO SIĘGASZ. NIEKTÓRE Z OWOCÓW I WARZYW MOGĄ MIEĆ POWAŻNY WPŁYW NA TWOJE ZDROWIE