Pralka jest najczęściej eksploatowanym sprzętem gospodarstwa domowego. Korzystamy z niej kilka razy w tygodniu. Czasami pralka „wprawiana w ruch” jest nawet codziennie. Choć głównie pierzemy w niej ubrania, można wykorzystać ją także do prania innych rzeczy, jakich?

6 rzeczy, które można prać w pralce. O niektórych nawet byś nie pomyślał

Torby zakupowe

Moda na zero waste budzi w nas dobre nawyki. Coraz częściej staramy się dbać o środowisko, właśnie dlatego korzystamy z toreb wielokrotnego użytku, które często po zakupach wymagają prania. Na szczęście można to robić w pralce.

Mata ćwiczeniowa

Choć może wydawać się to dziwne, matę do ćwiczeń można prać.

Zasłonka od prysznica

Aby pozbyć się wszystkich bakterii i zacieków z zasłony prysznicowej, wrzuć ją do pralki ustawiając funkcję prania w chłodnej wodzie.

Chodniki samochodowe

Chodniki samochodowe to siedlisko bakterii. Najczęściej nie pierzemy ich, a odkurzamy przy okazji sprzątania samochodu. Jak się okazuje, raz na jakiś czas można wyprać wycieraczki, pozbywając się przy tym roztoczy, kurzu i pyłu.

Pluszak

Maskotki, które często są „zmaltretowane” przez dzieciaki, raz na jakiś czas potrzebują prania. Wstaw je na szybki program, aby je odświeżyć. Dzieciaki na pewno się ucieszą.

Dywaniki

Niewielu zdaje sobie sprawę, że można prac w pralce dywaniki kuchenne i łazienkowe. Ba! To nawet wskazanie, dzięki temu łatwo można pozbyć się goromadzących w nich zarazków…

Przypomnij sobie o… JAK POZBYĆ SIĘ NIEPRZYJEMNEGO ZAPACHU Z LODÓWKI RAZ NA ZAWSZE? WYSTARCZY COŚ, CO KAŻDY MA W DOMU