Ślub to jeden z najważniejszych dni w życiu pary. Wiążą się z nim bardzo duże emocje. Głownie, choć nie zawsze – ślub zawiera się z miłości. W przypadku tych zaaranżowanych ludzie kierują się nieco innymi przesłankami. Czasami bywa tak, że niektórych z nich nie jesteśmy w stanie pojąć…

5-letnie bliźnięta z Tajlandii Thanakorn Puangthong i jego siostra Thanyaporn pod koniec listopada wstąpili w związek małżeński. Choć brzmi to niewiarygodnie, ceremonię ślubną zobrazowali im rodzice, wydając z tej okazji wystawne przyjęcie dla 100 gości.

5-cio letnie bliźnięta wzięły ślub

Dziecięcy ślub niewiele różnił się od tego normalnego. Para młoda ubrana była w odświętne stroje, a panna młoda miała ślubną fryzurę oraz makijaż. Ceremonia odbywała się w tradycyjny sposób. Para włożyła sobie na palce obrączki, a goście świętowali tę „wspaniałą” nowinę, bawiąc się do białego rana.

Dlaczego rodzice zorganizowali swoim pociechom ślub? Zgodnie ze starymi buddyjskimi przesadami, para, która w poprzednim życiu z jakiś względów nie mogła być razem, kolejnym życiu rodzi się jako bliźnięta. Dzieci takie powinny się pobrać, by ich dusze zaznały spokoju.

Według naszego przekonania jedynym sposobem na rozwiązanie więzi kochanków jest związek małżeński. Jeśli ślub by się nie odbył, oboje mogliby mieć pecha w przyszłości i nie byliby w stanie żyć własnym życiem osobno – mówi 37-letni Tossapol, ojciec bliźniaków.

Zgodnie z tradycją dzieci są bratnimi duszami

To, że ich dzieci są bratnimi duszami, potwierdziła także Wanwisa. Matka twierdzi, że na własne oczy widziała to, że jej dzieci są połączone karmą:

Niedawno chłopiec cierpiał na krwotok z nosa. Kilka godzin później to samo miała jego siostra. Uświadomiłem sobie, że jeśli nie pobiorą się tak szybko, jak to możliwe, będzie więcej takich problemów – mówi kobieta.

Przypomnij sobie o… NIEDŁUGO DO 10 MILIONÓW POLAKÓW TRAFI WAŻNY LIST. PRZEOCZENIE GO MOŻE SPORO KOSZTOWAĆ