Mogłoby się zdawać, że zabawki są synonimem dzieciństwa. Jak się okazuje - wcale niekoniecznie. Udowodniło to jedno z polskich przedszkoli, które postanowiło pozbyć się wszystkich zabawek. Jakie były efekty?

Kąciki zabaw i przedszkola toną w zabawkach

Zabawki możemy znaleźć wszędzie. Odwiedzając domy rodzin, w których znajdują się małe dzieci ma się wrażenie, że „upchane” są one zabawkami aż po sam dach. Nie tylko w domu dzieci mogą cieszyć się zabawkami. W centrach handlowych, w kawiarniach, przychodniach i wielu innym miejscach publicznych możemy znaleźć kąciki z zabawkami.

Mogłoby się zdawać, że dzieci nie potrafią bez nich żyć. Rodzice często kupują dzieciom zabawki, które potrafią zająć dzieci, a także zapewnić im odpowiedni rozwój. Zabawki służą często także jako rekompensata, rodzice, którzy nie mają czasu postanawiają zasypywać swoje pociechy zabawkami. Niestety, nie zastąpią one czasu spędzonego z rodzicami…

Dzień bez zabawek? Da się zrobić

Wiele placówek postanawia zredukować liczbe zabawek. Chcą one w ten sposób mnie tylko wpłynąć pozytywnie na środowisko, zamieniając plastikowe zabawki na drewniane dzięki czemu zredukuje się liczna zużywanego plastiku, ale także rozbudzić w dzieciach kreatywność. Dzięki samodzielnemu tworzeniu zabawki z różnych dostępnym materiałów, jak najbardziej do tego dochodzi.

Dzieci uwielbiają ten rodzaj zabawy. Wiedza o tym najbardziej szczecińskie przedszkolaki, które zgodnie z coroczną tradycją, jeden dzień w roku spędzają bez zabawek. Podczas dnia wolnego od zabawek, maluchy same tworzą własne zabawki.

Przypomnij sobie o… NIEDŁUGO DO 10 MILIONÓW POLAKÓW TRAFI WAŻNY LIST. PRZEOCZENIE GO MOŻE SPORO KOSZTOWAĆ

Jak informował portal Życie: POJAWIŁO SIĘ OFICJALNE OŚWIADCZENIE ZUS DOTYCZĄCE TRZYNASTYCH EMERYTUR. ZAPADŁA OSTATECZNA DECYZJA

Portal Życie pisał również o… DOBRE WIEŚCI DLA SENIORÓW. DLA TYCH, CO SPEŁNIĄ WARUNKI PRZEWIDZIANO NAWET 2500 ZŁOTYCH