Nie dość, że pięknie wyglądają, to jeszcze mogą nas zachwycić swoimi cennymi właściwościami. Mowa tu o roślinie o mało wdzięcznej potocznej nazwie – „językach teściowej”.

Właściwa nazwa tej rośliny brzmi sansewieria, możemy spotkać się także z określeniem wężownica. Jest ona bardzo łatwa w pielęgnacji.

Dlaczego warto mieć sansewierię w sypialni?

Pierwszym argumentem, który przemawia za wstawieniem tej zielonej rośliny do swojej sypialni, jest fakt, że w nocy wężownica pobiera dwutlenek węgla i wytwarza tlen. Dzięki temu nie dość, że łatwiej jest nam zasnąć, to jeszcze sen będzie zdecydowanie lepszej jakości.

Ponadto „języki teściowej” oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń oraz toksyn. Oznacza to między innymi rozkładanie formaldehydu – substancji, która znajduje się m.in. w farbach, wykładzinach, zasłonach czy środkach czystości.

Dzięki temu osoby, które mają sansewierię w pomieszczeniach, w których przebywają, rzadziej narzekają na ból głowy i rzadziej mają problemy z bezsennością. Dodatkowo mogą pochwalić się lepiej funkcjonującym układem oddechowym oraz podwyższoną odpornością.

Inną zaletą wężownicy jest fakt, że pochłania także benzen – rakotwórczą substancję, która jest obecna m.in. w farbach, klejach czy lakierach. Substancja ta potrafi pogarszać humor, powodować bóle oraz zawroty głowy i niedotlenienie mózgu, a także zaburzać pracę serca.

Posiadacze „języków teściowej” powinni pamiętać jednak także o wietrzeniu swoich mieszkań. By oczyścić pomieszczenie samymi roślinami, trzeba byłoby mieć od 10 do 1000 doniczek na metr kwadratowy.

Jednak wciąż warto mieć sansewierię – nie dość, że wygląda efektownie, to jeszcze pomoże w oczyszczeniu powietrza.

Pielęgnacja rośliny nie przysparza większych problemów – trzeba trzymać ją przez cały rok w temperaturze powyżej 15 stopni. Można ustawić ją w cieniu lub w jaśniejszym miejscu, należy jedynie unikać bezpośrednio nasłonecznionych miejsc w domu.

Wężownica chętnie przyjmie wodę z kranu do podlewania, gdyż potrzebuje ona wapnia. Samo podlewanie powinno odbywać się dość rzadko – raz na tydzień lub dwa latem, zimą zaś co trzy tygodnie.

Ważna uwaga dla posiadaczy kotów - sansewieria jest dla nich niestety trująca. Powinni oni wybrać roślinę bezpieczną dla wszystkich domowników.

Przypomnij sobie o… W ŻYCIU CZŁOWIEKA ISTNIEJE 7 ETAPÓW. TO, GDZIE OBECNIE SIĘ ZNAJDUJESZ NIE ZALEŻY OD WIEKU, ALE OD MENTALNOŚCI

Jak informował portal Życie: PIEPRZYKI MOGĄ SPORO POWIEDZIEĆ O TWOIM ŻYCIU. ZNACZENIE MA ICH POŁOŻENIE NA CIELE

Portal Życie pisał również o… TO NIEPRAWDOPODOBNE. DZIĘKI MODLITWIE ZA WSTAWIENNICTWEM JANA PAWŁA II ZDARZYŁ SIĘ PRAWDZIWY CUD