To roślina, która sprawdzi się idealnie przy alergikach. Warto mieć ją u siebie!

Komarzyca – magiczna roślina

Warto mieć w swoim domu rośliny – potrafią mieć na nas bardzo korzystny wpływ, nie tylko ze względu na piękne kolory, ale także swoje właściwości. Niektóre z nich potrafią przynieść ulgę alergikom oraz wymagającym osobom.

Komarzyca, czy inaczej plekantrus, jest właśnie jedną z takich roślin. To idealna propozycja dla osób, które cierpią na problemy z zatokami albo alergie.

Plekantrus jest niezwykle prosty w utrzymaniu, nie potrzeba przy nim wiele pracy. Jego właściwości są znane na całym świecie.

Jego świetne właściwości to jak połączenie eukaliptusa z miętą oraz melisą.

Przede wszystkim komarzyca idealnie udrażnia drogi oddechowe. To właśnie dzięki niej alergicy lub osoby mające problemy z zatokami mogą lepiej oddychać.

Na tym nie kończą się znakomite właściwości rośliny! Co jeszcze może nam dać posiadanie komarzycy?

Jeśli mamy problem z kaszlem lub czujemy się osłabieni i są szanse, że dopadnie nas przeziębienie, to warto jest skorzystać z korzystnego wpływu komarzycy na zdrowie. Wystarczy zerwać jeden liść rośliny i rozetrzeć go między palcami, a później przez chwilę wąchać.

Dobrym rozwiązaniem dla alergików jest umieszczenie plekantrusa w sypialni. Osoby pijące herbatę z liści tej rośliny zwalczą przeziębienie, można w ten sposób wyregulować poziom cholesterolu, obniżyć ciśnienie oraz poprawić krążenie.

Niektórzy stosują komarzycę także do robienia okładów na bóle reumatyczne, a wywarem z rośliny smarują rany, dzięki czemu przyspieszają proces gojenia.

Mało tego – plekantrus świetnie sprawdza się jako atrakcyjny dodatek do dań zawierających mięso, a także sałatek, ponieważ dobrze smakuje!

Ponadto nazwa komarzycy nie jest przypadkowa. Jej zapach odstraszy wszystkie komary!

Przypomnij sobie o… DO CZEGO MOŻNA ZASTOSOWAĆ TABLETKI DO ZMYWARKI. ŚWIETNIE SIĘ SPRAWDZAJĄ NIE TYLKO DO MYCIA NACZYŃ

Jak informował portal Życie: JAK SZYBKO I SKUTECZNIE WYCZYŚCIĆ PIEKARNIK. SPRAWDZONE DOMOWE SPOSOBY

Portal Życie pisał również o… JAK DOBRZE PIELĘGNOWAĆ ROŚLINY DONICZKOWE. TYCH BŁĘDÓW TRZEBA UNIKAĆ