Każde ludzkie życie jest zupełnie inne. Jedno mamy jednak wspólne - przemijanie. Bowiem każdy człowiek nieustannie się zmienia, a wraz z nim poglądy i samopoczucie. To całkowicie naturalny proces.

Dbając o to, aby odpowiednio przejść przez każdy z etapów życia z pewnością staniesz się szczęśliwym i spełnionym człowiekiem.

0-7 lat

Na tym etapie można mówić wyłącznie o ogólnej świadomości świata. Dziecko jest wtedy w pełni zdane na swoich rodziców. Komunikuje się ze światem, jednak nie jest to jeszcze aż tak złożone.

Na koniec tego etapu człowiek zaczyna powoli uczyć się samodzielności i koncentrowania uwagi. Nabiera także indywidualnego charakteru i osobowości. Co więcej oojawia się także silna potrzeba poznawania świata.

7-14 lat

Drugi etap nazywany jest etapem wąskiej świadomości świata. To własnie wtedy człowiek powoli zaczyna odkrywać własne “ja” i towarzyszące mu emocje. Bardzo potrzebuje akceptacji innych i poznać swoją rolę w społeczeństwie.

14-21 lat

Kolejny etap często mówi się, że jest okresem wzrostu i rozumienia własnej indywidualności. Towarzyszyć temu mogą wahania nastroju czy rozdrażnienie.

Bardzo często człowiek próbuje się przeciwstawiać otaczającemu go światu. Rozwijają się także charakterystyczne dla danej płci cechy fizyczne i psychiczne.

21-28 lat

W tym okresie człowiek powoli zaczyna osiągnać stabilizację życiową. Niezwykle ważne jest znalezienie swojego miejsca w świecie.

Większość ludzi myśli już o pracy, poważnych związkach czy nawet posiadaniu dzieci. Na tym etapie jesteśmy gotowi, aby samodzielnie podejmować decyzję i wziąć odpowiedzialność finansową za siebie.

28-35 lat

Na tym etapie zazwyczaj zakładana jest rodzina. Duże znaczenie będzie miał także rozwój kariery. Człowiek odczuwa silniejszą potrzebę zacieśniania relacji z bliskimi. Co więcej jest świadomy swoich wad i zalet.

35-41 lat

To okres, kiedy większość ludzi zaczyna zastanawiać się nad własnym życiem. To idealny moment, aby dokonać chłodnych kalkulacji - podsumować, co udało się osiągnąć i co można zmienić.Wiele osób pragnie zacząć na nowo. Zmienia się podejście do życia, pracy i rodziny.

42-49 lat

To etap, w którym człowiek w pełni oddaje się rodzinnemu życiu. Bardzo doskonale zdaje sobie sprawę, jaką rolę odgrywa w społeczeństwie. Z pewnością sprzyja to budowaniu trwalszych relacji. W ten sposób można dużo łatwiej osiągnąć niedostępne wcześniej cele.

49-56 lat

Okres ten nazywany jest etapem życiowej rewolucji. Wiele osób zastanawia się wtedy nad sensem życia. Najczęściej okazuje się, że można już zwolnić tempo, ponieważ zamierzone cele zostały zrealizowane.

To dobry czas, aby rozwijać swoje pasje i zająć się w pełni sobą, zamiast innymi.

Może zainteresuje Cię to: NAJELPSZYM SPOSOBEM NA RADZENIE SOBIE Z NISKĄ WYDAJNOŚCIĄ PRACOWNIKÓW JEST SKRÓCENIE CZASU PRACY. CZY POLACY DOCZEKAJĄ SIĘ REWOLUCJI

Polecamy także: DOBRE RADY NASZYCH BABĆ I DZIADKÓW. TERAZ JUŻ WIEM, ŻE WARTO BYŁO ICH SŁUCHAĆ

Portal "Życie" informował o: ŻYCZLIWOŚĆ WYMAGA ROZUMU: DLACZEGO DOBRZY LUDZIE SĄ MĄDRZEJSI NIŻ WSZYSCY INNI