Depresja staje się chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Tempo, jakie przybiera choroba jest zaskakujące. Depresja może występować pod wieloma postaciami. Jest to jedna z tych chorób, z którymi nasze społeczeństwo nie do końca potrafi walczyć. Na szczęście są tacy ludzie, którzy rozumieją osoby zmagające się z tym problemem. Wśród nich znalazła się pewna fryzjerka….

Do salonu jednej z fryzjerek trafiła dziewczyna z depresją

Kayley Olsson to fryzjerka, której nastoletniego klientka zmagała się z problemem depresji. Kiedy dziewczyna po dłuższej nieobecności w szkole zamierzała do niej wrócić, udała się do zakładu fryzjerskiego Kayley, by poprawić swój wygląd.

16-sto letnia klientka fryzjerki była w głębokiej depresji. Jej choroba skutkowała tym, że dziewczyna w ogóle nie dbała o swój wygląd. Nastolatka nie czesała włosów od bardzo długiego czasu, przez to – zamiast pięknych loków- na głowie dziewczyny pojawił się jeden wielki kołtun.

„Kiedy dziewczyna weszła do salonu, od razu powiedziała, że mamy ściąć jej wszystkie włosy, że nie ma siły z nimi walczyć. Uznała, że jest bezwartościowa. Te słowa złamały moje serce. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by uratować jej włosy.” – napisała Kayla na Facebooku.

Kobieta przez kilkanaście godzin ratowała włosy nastolatki

Uratowanie włosów nastolatki okazało się być dla fryzjerki prawdziwym wyzwaniem. Jak zdradza kobieta zajęło jej to dwa dni. Pierwszego dnia spędziła nad fryzurą nastolatki osiem godzin, a drugiego pięć.

„Tak często bagatelizujemy zdrowie psychiczne. Na depresję mogą cierpieć ludzie z całego świata, i starsi, i młodsi. Rodzice, powinniście mieć się na baczności! Nie mówcie swoim pociechom, by wzięły się w garść, kiedy ewidentnie nie mogą tego zrobić. Nie odtrącajcie ich. Dziecko NIGDY nie powinno czuć się tak źle, by nawet nie chciało rozczesać swoich włosów.

Postawa fryzjerki spotkała się z ogromnym podziwem wśród Internautów. Kobieta dzięki swojej pracy dała nadzieje cierpiącym na depresję, a także zasiała ziarno pomocy wśród innych.

Przypomnij sobie o… MIŁOŚĆ MATKI DO DZIECKA JEST NIEWYOBRAŻALNIE WIELKA. TE ZDJĘCIA TO NAJLEPSZY PRZYKŁAD

Jak informował portal Życie: NIESAMOWITE ZJAWISKA NADPRZYRODZONE. SKĄD SIĘ BIORĄ I CO OZNACZAJĄ

Portal Życie pisał również o… W POLSKICH LASACH MOŻNA SPOTKAĆ PEWNĄ STARUSZKĘ. LEPIEJ Z NIĄ NIE ROZMAWIAĆ