Matki oraz ich dzieci zazwyczaj połączone są silną więzią. Takie uczucie jest zdolne do poświęceń i niezwykle trwałe, niemal niezależne od tego, co się stanie.

Więź matki oraz dziecka

Mamy obdarzają dzieci miłością już od pierwszego wejrzenia. Kochają swoje pociechy nie za coś, lecz mimo czegoś.

Instynkt macierzyński jest silniejszy od instynktu przetrwania, który ma każdy z nas. To właśnie dlatego są zdolne poświęcić niemal wszystko dla własnego dziecka, nawet, jeśli wydaje się to irracjonalne.

Matki walczą o swoje dzieci ze wszystkich sił, nie zważając na straty i poświęcenie. To nie gra roli, gdy waży się życie ich pociechy.

Matka jest w stanie zrobić wszystko dla swojego dziecka. I choć w filmach często widzimy wielkie poświęcenie zakochanych, to większość z tych historii nie zdarzyłaby się naprawdę – tylko mama potrafiłaby skoczyć w ogień za dzieckiem.

Rodzicielskie poświęcenie to drobne, codzienne gesty i zachowania. To również wielkie działania, jeśli tylko sytuacja tego wymaga, a życie dziecka jest zagrożone – matka nie powinna bać się podjąć zdecydowanych kroków, by walczyć o swoją latorośl.

Dzieje się tak nie tylko w świecie ludzi, ale także zwierząt. Każda matka będzie walczyć o swoje dzieci do upadłego, nie zważając na konsekwencje swych czynów.

To zdjęcie jasno pokazuje, że nieważny jest strach, świadomość konsekwencji, które może wywołać działanie matek, czy ryzyko, które podejmują. By dziecko mogło żyć w zdrowiu, matka jest gotowa poświęcić wszystko, byle tylko je ocalić.

Na fotografii mama-małpa broni swoje małe małpiątko. Młode zostało potrącone przez skuter, gdy przebiegało przez ulicę.

Matka gotowa była poświęcić dla niego swoje życie. Własnym ciałem zasłoniła je i niemal wyciągnęła spod kół auta, które nadjeżdżało kawałek dalej.

Zaledwie chwilę później życie młodego znów było zagrożone. Bezdomny pies zaatakował małpiątko, które było wobec niego bezbronne.

Właśnie wtedy małpia mama przystąpiła do ataku – najpierw odpychała napastnika, a później złapała go i odciągała od swojego dziecka.

Dzięki jej działaniu młode ocalało, a pies zostawił je w spokoju. To jasny dowód na to, że matki są gotowe zrobić wszystko, by bronić swoje potomstwo.

Prawdziwa matczyna miłość to ta, w której matka potrafi zrobić wszystko dla swojego dziecka – nawet poświęcić życie.

Przypomnij sobie o… W POLSKICH LASACH MOŻNA SPOTKAĆ PEWNĄ STARUSZKĘ. LEPIEJ Z NIĄ NIE ROZMAWIAĆ

Jak informował portal Życie: CZY REINKARNACJA ISTNIEJE NA PEWNO. TE ZNAKI DAJĄ JEDNOZNACZNĄ ODPOWIEDŹ

Portal Życie pisał również o… NIESAMOWITE ZJAWISKA NADPRZYRODZONE. SKĄD SIĘ BIORĄ I CO OZNACZAJĄ