Wielu z nas chętnie kupuje mięso drobiowe. Pierś z kurczaka jest jednym z ulubionych mięs Polaków. Potrafimy przyrządzać je na wiele sposobów. Uważa się też, że mięso drobiowe jest jednym ze zdrowszych rodzajów mies.

Przed przyrządzeniem potrawy wielu z nas myje mięso. Jak się jednak okazuje, skutki mycia drobiu mogą nieść za sobą niekorzystne dla zdrowia skutki. Jakie?

Myjesz mięso drobiowe? To błąd!

Jak się okazuje, mycie mięsa przed spożyciem, które dotąd z pewnością uważałeś za prawidłowy krok, który pomoże pozbyć się z mięsa bakterii, może przynieść niekorzystne dla naszego organizmu skutki. Co ciekawe jest to przyczyna wielu chorób… Dlaczego?

Myjąc mięso pod wodą, pryskająca przy tym woda potrafi zachlapać lezące obok naczynia takie jak miseczki, deski do krojenia czy też sztućce i noże. W ten sposób bakterie, których względnie pozbywasz się z mięsa, lądują na znajdujących się obok przedmiotach, na których następnie rozwijają się, co może spowodować m.in. zatrucie pokarmowe.

Jak uniknąć negatywnych skutków związanych z myciem mięsa?

Co w takim razie robić? Zasada jest prosta – nie myc. Mięso, które nie zostało umyte i tak pozbędzie się bakterii podczas obróbki termicznej.

Przypomnij sobie o… NAJLEPSZE SPOSOBY NA POZBYCIE SIĘ ZMECHACEŃ. TWOJE UBRANIA ZNÓW BĘDĄ WYGLĄDAĆ JAK NOWE