Popeye był stworzony w 1929 roku przez amerykańskiego rysownika Elzie Crisler Segar’a. Okazuje się, że postać marynarza nie jest do końca fikcyjna. Segar ponoć wzorował się na Polaku- Franku “Rocky’em” Fiegelu.

Popeye był jednookim marynarzem, który zawsze miał w buzi fajkę i często jadł szpinak, dzięki któremu miał nadprzyrodzone siły. Od lat 30. XX wieku Amerykanie produkowali krótkie filmy animowane z Popeye w roli głównej. Były one znane prawie na całym świecie - w tym w Polsce.

Twórca marynarza Popeye wzorował się na Polaku

Okazuje się, że słynny rysownik nie stworzył sam kultowego Popeye'a. Wzorował się on bowiem na Polaku Franku “Rocky’em” Fiegelu.

Zdaniem amerykańskich historyków i dziennikarzy mężczyzna pochodził z Wielkopolski. Przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych ze swoimi rodzicami- Bartłomiejem Figielem oraz Anną Grott.

Niektóre źródła podają jednak, że mężczyzna urodził się już na terenie Stanów Zjednoczonych. Dokładnie w Chester 27 stycznia 1868 roku w Chester.

Rodzice Franka byli katolikami i pobrali się w 1864 roku w Czarnkowie. Nie wiadomo jednak kiedy dokładnie wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych.

Słynny rysownik także urodził się w Chester, dlatego bardzo prawdopodobne, że mężczyźni mogli się spotkać. Ponoć Frank “Rocky” Fiegel był, tak samo jako komiksowy Popeye, skłonny do bójek oraz posiadał niezwykłą siłę. Ponadto również nie mógł rozstać się z fajką i nie miał jednego oka.

Mieszkańcy Chester pamiętają o Polaku

Po śmierci Franka Fiegela mieszkańcy Chester postanowili uczcić jego pamięć. Umieścili oni na jego nagrobku postać słynnego Popeye’a oraz pamiątkowy napis, świadczący o tym, że był on jego pierwowzorem.

Nazwisko mężczyzny zostało zmienione jeszcze przez jego ojca z Figiel na Fiegel, gdyż było to dla Amerykanów dużo łatwiejsze w wymowie.

Zobacz także: GWIAZDA SERIALU "CZTEREJ PANCERNI I PIES" ZDECYDOWANIE NIE MIAŁA SZCZĘŚCIA W MIŁOŚCI. TO ZASKAKUJĄCE DLA KOGO PORZUCIŁ JĄ MĄŻ

Może zainteresuje Cię to: NIESŁYCHANE. OTO NOWE INFORMACJE NA TEMAT JANOSIKA. AŻ TRUDNO W TO UWIERZYĆ