Przygody Poldka i Dudusia w serialu „Podróż za jeden uśmiech” śledziło mnóstwo ludzi. Ten młodzieżowy serial zrobił zdecydowaną furorę w latach siedemdziesiątych. Wiele osób wciąż chętnie do niego wraca.

Kultowy serial „Podróż za jeden uśmiech”

Serial stworzony był głównie z myślą o dzieciach i młodzieży, jednak znalazł również grono wiernych dorosłych fanów. Główni bohaterzy- Poldek i Duduś, wybrali się z Krakowa nad morze do swoich mam.

Problem tkwił w tym, że chłopcy zgubili przeznaczone na podróż pieniądze i w rezultacie nie mieli przy sobie ani grosza. Podróż była dość długa, ale pełna niesamowitych przygód. Poldek i Duduś między innymi spali w stogu siana, podróżowali autostopem, wędrowali z cyganami, czy poznali rzeszę nowych ludzi.

Przygody chłopców były oglądane przez dzieci i młodzież z zapałem i ogromnym zainteresowaniem. Zapewne każdy wtedy marzył o przeżyciu takiej podróży jak Duduś i Poldek.

Czarno-biały serial został nagrany na podstawie powieści Adama Bahdaja z 1964 roku. Książka również nosiła nazwę „Podróż za jeden uśmiech”.

Co słychać u głównych bohaterów serialu?

Poldek i Duduś są postaciami kultowymi. Pamięta ich każdy fan popularnego serialu. Lata jednak lecą i mężczyźni oczywiście wyglądają teraz zupełnie inaczej. A czym się zajmują?

Henryk Gołębiewski, czyli serialowy Poldek, wciąż zajmuje się aktorstwem. Mężczyzna zarówno występuje w filmach, jak i w serialach. W latach 2001-2002 zajmował się także dubbingiem, jednak teraz nie wraca już do tego zajęcia.

Serialowy Duduś, czyli Filip Łobodziński, jest dziennikarzem i tłumaczem. Mężczyzna gra także w zespole „Zespół Reprezentacyjny”.

Choć od nagrania serialu „Podróż za jeden uśmiech” minęło już prawie 50 lat, mężczyźni dalej utrzymują ze sobą kontakt.

Zobacz także: GWIAZDA SERIALU "CZTEREJ PANCERNI I PIES" ZDECYDOWANIE NIE MIAŁA SZCZĘŚCIA W MIŁOŚCI. TO ZASKAKUJĄCE DLA KOGO PORZUCIŁ JĄ MĄŻ

Może zainteresuje Cię to: NIESŁYCHANE. OTO NOWE INFORMACJE NA TEMAT JANOSIKA. AŻ TRUDNO W TO UWIERZYĆ

Portal "Życie" informował o: UCZESTNICZKA PROGRAMU "CZTERY WESELA" PRZESZŁA NA TAMTEN ŚWIAT. CHOROBA BYŁA SILNIEJSZA