Większość ludzi nie wyobraża sobie wystroju mieszkania bez roślin doniczkowych. Nic w tym dziwnego, gdyż nie tylko pięknie się prezentują i zachwycają swoimi licznymi kolorami, ale też pomagają oczyścić powietrze. Jak się okazuje, jeden z gatunków roślin doniczkowych idealnie pasuje do dziecięcego pokoju.

Idealna roślina dla dziecka

Idealną rośliną doniczkową do dziecięcego pokoju jest trzykrotka. Przede wszystkim roślina ta jest bezpieczna- nie posiada toksycznych substancji i nie wywołuje alergii. Ponadto nie wymaga ona skomplikowanej pielęgnacji.

Trzykrotka rośnie naprawdę szybko. Dzięki temu dziecko od młodych lat będzie mogło uczyć się wrażliwości ekologicznej. Zaobserwuje jak roślina rośnie, więdnie i jak się rozmnaża. Maluch będzie mógł o nią samodzielnie zadbać i wyhodować swoją własną hodowlę.

Najbardziej znanym gatunkiem trzykrotki jest trzykrotka biała. Ma rozrastające się pędy w zielonym kolorze, wydłużone liście oraz trzykrotne białe kwiaty, dzięki którym zawdzięcza swoją nazwę.

Istnieją także inne gatunki tej rośliny, między innymi trzykrotka Blossfelda z czerwonawymi od spodu liśćmi, oraz trzykrotka wężykowata z krótkoogonkowymi liśćmi w kolorze purpurowoczerwonym od spodu.

Jak zadbać o trzykrotkę?

Trzykrotka nie ma dużych wymagań. Toleruje każdą ziemię i może rosnąc zarówno w ciemnym, jak i jasnym miejscu. Nie należy jej jednak wystawiać na bardzo ostre słońce lub całkowicie ciemny kąt.

Podlewać ją należy tak często, jak tego potrzebuje. Wystarczy sprawdzić palcem, czy ziemia w doniczce jest lekko sucha z wierzchu. Lepiej do podlewania używać bardziej miękkiej wody, która stała 2-3 dni w odkrytym pojemniku.

Wiosną i latem można nawozić roślinę połową dawki nawozu do roślin zielonych. Natomiast jesienią i zimą wystarczy raz w miesiącu.

Jeśli pędy trzykrotki będą waszym zdaniem za długie, wystarczy je odciąć nożyczkami w miejscu, które uważacie za stosowne. Z odciętych pędów można zasadzić kolejną roślinę. Wystarczy włożyć je do pojemnika z wodą i poczekać aż wypuszczą korzonki.

Dzieci będą zachwycone!

Może zainteresuje Cię to: MAGDA GESSLER MA ZA SOBĄ TRUDNE CHWILE. NIEWIELU WIEDZIAŁA O TYM, JAK MOCNO LOS JĄ DOŚWIADCZYŁ

Zobacz także: POSIADASZ W DOMU JEDNĄ Z TYCH ROŚLIN DONICZKOWYCH? OKAZUJE SIĘ, ŻE MOGĄ WYWOŁAĆ U LUDZI PRZYKRE KONSEKWENCJE

Portal "Życie" informował o: JAK DBAĆ O STORCZYKI I W JAKI SPOSÓB JE PRZESADZAĆ? WAŻNE ZASADY PIELĘGNACJI ORCHIDEI