Monety mają to do siebie, że niejednokrotnie po latach są warte o wiele więcej niż wynosi ich nominał. Tak jest również w tym przypadku – pięciozłotówka, która została wprowadzona obiegu niemal przed sześćdziesięcioma laty, jest warta już bardzo dużo.

Bardzo możliwe, że wspomniana moneta o nominale pięć złotych znajduje się w wielu domach. Warto zajrzeć do swoich szuflad.

Jest to moneta, która warta jest bardzo wiele. Pochodzi z 1958 roku. Osoby zainteresowane numizmatyką nazywają ją Rybak-Słoneczko.

Cena, jaką można otrzymać za wspomnianą pięciozłotówkę, na jednej z internetowych aukcji wyniosła 1699 złotych!

Na awersie monety widać rybaka, który ciągnie swoje sieci. Rybak ma na sobie strój oraz długie kalosze, jest zwrócony w bok. Zajmuje centralną część awersu. Po prawej stronie znajduje się informacja na temat nominału – „5 zł”. Znalazło się także miejsce na monogram projektanta – Józefa Gosławskiego. Jak podaje BiznesInfo, Gosławski był rzeźbiarzem oraz medalierem. Zajmował się m.in. projektowaniem medali, pomników oraz monet.

Na jej rewersie znajdziemy napis „Polska Rzeczpospolita Ludowa”, wypisaną datę – 1958, a także rysunek orła.

Nazwa monety, Rybak-Słoneczko, może na pierwszy rzut oka być zastanawiająca. Jednak gdy przyjrzymy się bliżej, możemy zauważyć, że pod prawym ramieniem oka widać promienie słoneczne. Można je obejrzeć, dokładnie przyglądając się monecie lub sięgając po lupę.

Cena wspomnianej pięciozłotówki wynosi aż 1699 złotych, ponieważ jest ona zachowana w stanie ocenionym przez sprzedawcę na 1-, a to oznacza stan bardzo zbliżony do menniczego.

Warto sprawdzić, czy taka moneta nie zalega nam np. w biurku – można się na tym wzbogacić.

Przypomnij sobie o… POŁĄCZENIE FUNKCJONALNOŚCI Z WYJĄTKOWYM DESIGNEM. SPRAWDŹ, JAK MIESZKA MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA

Jak informował portal Życie: WYJĄTKOWA PROMOCJA NA STACJI BENZYNOWEJ. DARMOWE PALIWO DLA OSÓB, KTÓRE PRZYJADĄ... W BIKINI! MĘŻCZYŹNI WYKAZALI SIĘ NIESAMOWITĄ KREATYWNOŚCIĄ

Portal Życie pisał również o… CIĄGŁA PRACA W BIURZE MOŻE PRZYCZYNIĆ SIĘ DO NIEPRAWIDŁOWEJ POSTAWY CIAŁA, NADWAGI I ŻYLAKÓW. TAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ PRZECIĘTNY CZŁOWIEK W CIĄGU 20 LAT