Od dawna wiadomo, że tryb życia prowadzony przez osoby żyjące w XXI wieku nie jest zbyt korzystny dla zdrowia. Powodem tego jest znacznie mniejsza ilość ruchu w porównaniu do naszych przodków.

Większość życia spędzamy w pozycji siedzącej, a na dodatek coraz częściej korzystamy z różnego rodzaju wygodnych rozwiązań, które umożliwiają transport bez konieczności poruszania się. Doskonałym przykładem są hulajnogi elektryczne, które wykorzystywane są przez ludzi nawet przy niewielkich dystansach.

Warunki w pracy mogą przyczynić się do problemów zdrowotnych

Jak się okazuje największym zagrożeniem jest sposób wykonywania pracy. Coraz więcej osób pracuje w biurach spędzając tam minimum 8 godzin dziennie przez 5 dni w tygodniu. Cały ten czas spędzają w pozycji siedzącej przed ekranem komputera.

Praca w takich warunkach już po kilku tygodniach czy miesiącach może powodować nieprzyjemne dolegliwości, takie jak ból pleców czy ramion, opuchnięte nogi czy piekące oczy. Wszystko wskazuje, że będzie tylko gorzej!

W ostatnim czasie przeprowadzono badanie, które miały pokazać, jak będzie wyglądał przeciętny człowiek po 20 latach pracy za biurkiem. W tym celu wykonano specjalnego manekina, którego nazwano Emma.

Wizja powstała w oparciu o raport autorstwa Williama Highama "The Work Colleague Of The Future", który opublikowana na podstawie odpowiedzi 3 tysięcy osób z Niemiec, Francji i Wielkiej Brytanii. Blisko połowa skarżyła się na objawy, takie jak ból głowy i pleców czy łzawienie oczu.

Manekin Emma obrazuje jak wyglądać będzie przeciętny człowiek za 20 lat

Wygląd Emmy budzi prawdziwą grozę! Ma ona garba, wystający brzuch, pożółkłą cerę, przekrwione oczy, a także opuchnięte kostki i żylaki. Wszystko to spowodowane jest ciągłą pracą za biurkiem przed ekranem komputera.

Twórcy manekina wyjaśniają, że tak będzie wyglądała znacza część społeczeństwa jeśli nie poprawią się warunki pracy w biurach.

"Jeśli nie wprowadzimy radykalnych zmian w naszym życiu zawodowym, takich jak więcej ruchu, zajmowanie się naszą postawą przy biurku, robienie regularnych przerw na chodzenie czy rozważenie poprawy układu naszego biurka, nasze biura sprawią, że będziemy bardzo chorzy" - wyjaśnił William Higham w rozmowie z mediami.

Może zainteresuje Cię to: TEN RAPORT DOTYCZY PONAD 18 MLN POLAKÓW. WYNIKI SĄ NIEPOKOJĄCE

Przypomnij sobie o: CZYM JEST GŁÓD EMOCJONALNY? PRZYCZYNY, DLA KTÓRYCH TWOJA WAGA WCIĄŻ WZRASTA!

Portal "Życie" pisał również o: CHOROBA PRZYSZŁA TAK NAGLE! MICHAŁ BAJOR, LEGENDA POLSKIEJ MUZYKI POTWIERDZA DONIESIENIA