Jeśli zobaczysz monetę przy drzwiach samochodu, możesz być pewien, że Twoje auto stało się obiektem zainteresowań złodzieja. Po co rabusiom jednogroszówki za klamką auta? 

Okazuje się, że pomysły złodziejów są coraz bardziej wyszukane, a nasze auta coraz mniej bezpieczne, nawet w miejscach publicznych. Jak donosi portal „Pikio.pl” moneta w drzwiach to nowa metoda rabusiów.

Polega ona na pozostawianiu jednogroszówek za klamką w drzwiach samochodów, które mają zostać skradzione. W ten sposób, kiedy nadarzy się sposobna okazja złodziej nie będzie miał problemu z dotarciem do odpowiedniego pojazdu.

Mianowicie, w momencie, kiedy właściciel będzie chciał zamknąć auto, moneta znajdująca się najczęściej w tylnych drzwiach auta od strony pasażera, zablokuje centralny zamek. Wówczas złodziej uzyska łatwy dostęp do samochodu.

Nawet, jeśli nie planuje on kradzieży samego pojazdu to taka technika pozwoli mu zajrzeć do wnętrza samochodu, z którego, bez problemu, będzie mógł wynieść cenne przedmioty.

Warto zaznaczyć, że ta metoda nie działa we wszystkich samochodach. Jednak dla własnego bezpieczeństwa warto sprawdzać klamki pojazdu, zanim zostawimy go na parkingu.

Chcesz być bardziej spostrzegawczy? Zajrzyj tutaj: MYŚLISZ, ŻE JESTEŚ SPOSTRZEGAWCZY? SPRAWDŹ SIĘ, ROZWIĄZUJĄC TĘ ZAGADKĘ!

Warto wiedzieć też: KOLOR TWOICH DOKUMENTÓW NIE JEST PRZYPADKOWY! WIEDZIAŁEŚ, CO OZNACZA?

Weronika Wojciechowska