Nietypowa para bliźniąt urodziła się w łódzkim szpitalu im. Rydygiera. Okazało się bowiem, że bliźnięta mają różny kolor skóry! Ich narodziny wzbudziły ogromne poruszenie.

Jak donosi „Dziennik Łódzki”, maluchy są bliźniętami dwujajowymi. Mała Joanna jest jednak wyraźnie jaśniejsza od swojego brata, Jasona. Całą sprawę na łamach „Dziennika Łódzkiego” wyjaśnia doktor Janusz Lasota, konsultant oddziału położniczo-ginekologicznego:

To może dziwić osoby nieznające się na medycynie, ale pod względem genetycznym jest to sytuacja po prostu możliwa.

Różny kolor skóry u bliźniąt dwujajowych zdarza się niezwykle rzadko. Naukowcy zapewniają jednak, że nie ma w nim niczego niezwykłego!

Rodzicami dzieci jest pochodząca z Kamerunu para - Diana Feumi Wanji Ornella oraz Franck Minkoumou Noumi Alex. Oboje mają ciemny kolor skóry. Jak to się stało, że ich córeczka jest biała?

Mała Joanna okazała się albinoską! Albinizm to rzadka recesywna cecha genetyczna, która oznacza, że w skórze dziewczynki jest za mało barwiącego ją pigmentu.

Ta cecha może pojawić się u dziecka wyłącznie wtedy, gdy gen albinizmu występuje u obu rodziców. Warto jednak podkreślić, że u rodziców ta cecha wcale nie musi się ujawniać.

Choć cała sprawa wzbudza ogromne zaskoczenie, to rodzice maluszków wcale nie są zdziwieni. Okazuje się, że w rodzinie matki dzieci często zdarzali się albinosi. Jasny kolor skóry ma m.in. jej wujek, a także dwóch braci.

To chyba pierwszy taki przypadek w Polsce! Gratulujemy rodzicom! :)

Gepostet von Dziennik Łódzki am Mittwoch, 6. November 2019

Portal "Życie" pisał również o... PAULINA KRUPIŃSKA PO RAZ PIERWSZY Z MĘŻEM POZUJE NA CZERWONYM DYWANIE! JAK WYPADŁ ZNANY MUZYK? [ZDJĘCIA]

Przypominamy, że... ANNA LEWANDOWSKA JEST W CIĄŻY! „TO JUŻ DRUGI GOL, Z KTÓREGO SIĘ TAK BARDZO CIESZĘ”

Jak informowaliśmy na łamach portalu "Życie"... LEDWIE POSZŁA DO SZKOŁY, JUŻ DAJE SIĘ WE ZNAKI NAUCZYCIELOM! KSIĘŻNICZKA CHARLOTTE POTRAFI NAMIESZAĆ