Niemowlaki są szczególnie delikatne i narażone na krzywdę. Nie trzeba tego tłumaczyć żadnemu świeżo upieczonemu rodzicowi. Każdy kontakt z maleństwem wywołuje niepokój związany z jego kruchością i wrażliwością.

Niezwykle trudno jest opisać słowami skalę tragedii, która dotknęła 73 rodziny używające kołysek popularnej marki produkującej zabawki dla dzieci. Sprzęty, które miały cieszyć i wywoływać radość, stały się przyczyną śmierci maluszków. Mowa tu o kołyskach Rock-n Play marki Fisher-Price, które okazały się zupełnie niedostosowane do potrzeb niemowląt.

Powodem tragedii okazała się wadliwa konstrukcja całego sprzętu, a dokładniej nieodpowiedni kąt nachylenia bocznych ścianek kołyski.

To właśnie on powoduje, że niemowlę, które próbuje zmienić pozycję, przewraca się twarzą w dół. Maleństwo nie potrafi jeszcze samodzielnie się odwrócić i w konsekwencji się dusi.

Feralne kołyski popularnej marki Fisher-Price zostały wprowadzone na rynek już w 2009 roku. Jak wynika z informacji podanych przez Fakt.pl, od tamtej pory wadliwe produkty tej marki stały się przyczyną śmierci 40 dzieci.

Oczywiście producent podjął działania mające na celu jak najszybsze wycofanie towaru z rynku. Ze sprzedaży wycofano 4,7 mln sztuk kołysek.

Problem jednak pozostał, a liczba ofiar stale rośnie. Przyczyną tego stanu rzeczy jest popełnianie stale tego samego błędu przez różnych producentów kołysek.

Firmy najczęściej stosują 30 stopniowy kąt nachylenia bocznych ścianek kołyski, jednak dla dzieci jest to zdecydowanie za dużo.

Problem dostrzegli pediatrzy i środowiska dbające o zdrowie dzieci. W odpowiedzi podjęto prace nad wprowadzeniem regulacji, która zobowiąże producentów do tworzenia kołysek z odchyleniem ścianek na maksymalnie 10 stopni.

Specjaliści apelują, by najlepiej układać niemowlęta do snu na płaskich powierzchniach.

Jak karmić nasze pociechy, by prawidłowo się rozwijały? MIĘSO W MENU DZIECKA: TAK CZY NIE?

Gwiazda „M jak Miłość” została mamą! ASIA JARMOŁOWICZ POKAZAŁA SYNKA! CO NA TO JEJ BYŁY, ANTEK KRÓLIKOWSKI?

Bez wahania ruszyła na pomoc. BOHATERSKA KOBIETA URATOWAŁA SWOJE DZIECKO! WSZYSTKO NAGRAŁY KAMERY! [WIDEO]