W pudrze dla dzieci produkowanym przez koncern Johnson & Johnson odnaleziono ślady azbestu. Firma zdecydowała się na wycofanie z rynku kilkudziesięciu tysięcy butelek podejrzanego produktu. Apeluje też do rodziców o natychmiastowe zaprzestanie korzystania z wyrobu. Jak się okazuje, to nie pierwsze zajście tego producenta z azbestem odnalezionym w jego produktach.

Amerykańska Agencja Żywności i Leków wykryła w pudrze dla dzieci rakotwórczy azbest. Jak na razie poinformowano, że chodzi o partię produktu o numerze 22318RB, która została wypuszczona w ubiegłym roku na rynek w Stanach Zjednoczonych.

Johnson & Johnson zaapelowała natychmiast do klientów, aby bezzwłocznie zaprzestali korzystanie z niebezpiecznego produktu. Firma obiecała też zwrot pieniędzy za zakupione wcześniej opakowania z talkiem dla dzieci.

Jak na razie z rynku zostało wycofanych aż 33 tysiące sztuk produktu. Koncern zapewnia, że rozpoczęto śledztwo mające dowieść, w jaki sposób w produkcie dla dzieci znalazł się rakotwórczy azbest.

Firma zapewnia też, że próbki pobierane w ostatnich latach nigdy nie wykazały żadnych podejrzanych substancji w produktach dla dzieci. Jednak agencja Reutera opublikowały w zeszłym roku raport, z którego wynikają niepokojące informacje. Poinformowano w nim, że Johnson & Johnson przez dziesięciolecia produkował puder dla dzieci z azbestem, tylko nie informował o tym opinii publicznej.

O niebezpiecznym produkcie dla dzieci, który był do niedawna w sprzedaży informowała też jakiś czas temu popularna sieciówka: MARKET WYCOFUJE PRODUKT ZE SPRZEDAŻY. ODDASZ GO BEZ PARAGONU!

Polecamy również: NIEBYWAŁE SCENY NA BOISKU! PIŁKARZE Z MURAWY TRAFILI NA POLICJĘ!

Źródło: „wp.pl”