W meczu piłkarskiej klasy B pomiędzy Pomorzanką Jarosławsko a Zorzą II Dobrzany doszło do frustrującej sytuacji. Dwóch piłkarzy wyładowało swoje niezadowolenie na arbitrze spotkania. Wobec nich, a także klubu zostały wyciągnięte stosowne konsekwencje.

Do zdarzenia doszło w ostatnich minutach meczu. 17-letni sędzia, Szymon Pawłowski został zaatakowany przez jednego z piłkarzy Pomorzanki Jarosławsko z powodu pokazania żółtej kartki jednemu z zawodników za niestosowne słownictwo. Ukrany gracz nie zgadzał się z tą karą, po czym z całej siły uderzył go głową w twarza. Cios był na tyle silny, że kompletnie zamroczony arbiter upadł na murawę.

Piłkarze Zorzy II Dobrzany, chcąc uspokoić agresywnego piłkarza, próbowali zaprowadzić go do szatni. W tym momencie bramkarz Pomorzanki podbiegł do sędziego i splunął mu w twarz. Za to zachowanie został ukarany bezpośrednią czerwoną kartką.

Sprawa nie ucichła. Wręcz przeciwnie – trafiła policję i do prokuratury. Skandaliczne zachowanie obu zawodników stało się również przedmiotem dochodzenia ze strony Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, który wobec piłkarzy i klubu wyciągnął drastyczne konsekwencje. Pomorzanka Jarosławsko została usunięta z rozgrywek na poziomie klasy B, natomiast Krystiana B., odpowiedzialnego za uderzenie sędziego i Karola W., który na niego splunął zdyskwalifikowano odpowiednio na pięć i trzy lata.

Pojedynek pomiędzy Pomorzanką Jarosławsko i Zorzą II Dobrzany przerwano przy stanie 1:1. Najprawdopodobniej gościom zostanie przyznany walkower.

Zobacz, czego dokonał polski piłkarz: NIEBYWAŁY GOL POLSKIEGO PIŁKARZA. JAK ON TO ZROBIŁ?! [WIDEO]

Źródło: Inf. własna