25-letni Stefan Galiński, niegdyś powoływany do młodzieżowej reprezentacji Polski, popisał się kosmicznym golem w meczu angielskiej NPL Premier Division pomiędzy FC United a Basfordem United. O jego trafieniu dyskutują media na całym świecie.

NPL Premier Division to ósmy poziom rozgrywkowy w Anglii. W drużynie Basford United występuje Polak, Stefan Galiński, który przez całą swoją dotychczasową karierę występował na Wyspach Brytyjskich. W ostatni wtorek jego zespół pokonał na wyjeździe FC United of Manchester 3:1.

Wynik został otwarty już w 8. minucie za sprawą napastnika Bashfordu, Owalobiego. Do przerwy było jednak 1:1 po bramce Richardsa, ale prawdziwą ozdobą tego meczu był gol Galińskiego z 62. minuty. Wówczas Polak zdecydował się na uderzenie głową.. zza połowy boiska!

Urodzony w 1994 roku Galiński jest środkowym obrońcą. Swoją karierę w Anglii rozpoczynał od gry w młodzieżowym zespole Derby County. W kolejnych latach reprezentował barwy takich klubów, jak Boston United, Alfreton, Grantham czy Hednesford. W przeszłości otrzymał ponadto powołanie do reprezentacji Polski do lat 18, jednak nie udało mu się w niej zadebiutować.

Pisaliśmy również o: GWIAZDY KULTOWEGO SERIALU ZNOWU RAZEM. HISTORIA JEDNEGO ZDJĘCIA

Źródło: „Sport.pl”