Selma Blair jedna z czołowych aktorek Hollywood, znana z takich produkcji jak „Legalna blondynka” czy „Szkoła uwodzenia” postanowiła udzielić wywiadu na temat zmagań ze straszną chorobą.

Gwiazda wzięła udział w wydarzeniu zorganizowanym przez magazyn Time, gdzie podczas oddzielnych paneli dyskusyjnych poruszane były kwestie trapiące dzisiejsze społeczeństwo.

Głównym tematem na jednym z paneli było stwardnienie rozsiane, na które cierpi Blair. Podczas spotkania podzieliła się z rozmówcą, jak przebieg choroby widzi pacjent. Lekarze obserwują tylko wyniki i postępującą degeneracje, to w psychice chorego i jego bliskich zachodzą największe zmiany.

Aktorka mimo postępującej chorobie, nie poddaje się i walczy. Jednak to nie łatwy proces. Na samym nagraniu widać, ile musi włożyć siły w samo wystąpienie.

Aby pomagać ludziom w podobnej sytuacji, co ona sama, Selma lepszymi i gorszymi momentami dzieli się na Instagramie, gdzie zamieszcza krótkie relacje i fotografię z dnia codziennego.

– Zaczęłam przygotowywać się do śmierci, powiedziałam o tym synowi, on zasugerował, że chciałby poddać moje ciało kremacji. Dostawałam więcej chemii, niż pacjenci chorzy na raka, bo celem terapii jest, by poniekąd cię zabić. To barbarzyńskie leczenie – mówiła.

Oto nagranie z dyskusji:

Zobacz również: WZRUSZAJĄCA HISTORIA – LATAMI PRÓBOWAŁA ODNALEŹĆ SIOSTRĘ. OKAZAŁO SIĘ, ŻE ZOSTAŁY SĄSIADKAMI

Może zaciekawić Cię także: JECHAŁ POD PRĄD DROGĄ EKSPRESOWĄ… PRZEZ 100 KILOMETRÓW!