Cyrkowa publiczność w Rosji była świadkiem wstrząsającego zachowania niedźwiedzia. Podczas występu zwierzę zaatakowało swojego tresera. Publiczność krzyczała z przerażenia. Jeden z widzów zarejestrował całe zdarzenie kamerą.

W środę, 23 października, w miejscowości Ołoniec, doszło do niebezpiecznego incydentu. Jak podaje agencja TASS, zdarzenie miało miejsce podczas cyrkowego przedstawienia z udziałem niedźwiedzia.

Zwierzę podczas występu miało pchać przed sobą taczkę i poruszać się po cyrkowej arenie na dwóch łapach. Jednak sytuacja wymknęła się spod kontroli i niedźwiedź rzucił się na swojego tresera. Znajdujący się na scenie asystent rzucił się na pomoc mężczyźnie. Kopał zwierzę po pysku i tułowiu aby odwrócić jego uwagę.

Cała sytuacja została nagrana przez jedną z osób siedzących na widowni. Można na nim usłyszeć reakcję publiczności, piski, krzyki i przerażenie. Szczególnie ludzi, którzy siedzieli w pierwszym rzędzie, bez zabezpieczenia przed drapieżnikiem.

Pracownicy cyrku twierdzą, że przyczyną zachowania niedźwiedzia mógł być strach spowodowany błyskiem flesza na widowni.

– Po tym incydencie zdecydowaliśmy rozstać się z tym artystą. Ale nie stało się nic poważnego, mężczyzna jest cały, niedźwiedziowi też nic się nie stało. Nikt go nie zabije, ponieważ to nie jego wina – mówi agencji TASS reprezentant cyrku.

W wielu krajach coraz częściej dyskutuje się o wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach. Obrońcy praw zwierząt walczą o zakaz trzymania zwierząt w zamknięciu, tresowania ich do wykonywania nienaturalnych dla tych stworzeń czynności. Poddaje się wątpliwość, że takie wykorzystywanie zwierząt może służyć rozrywce.

Państwa które zakazały wykorzystywania dzikich zwierząt w cyrkach: Austria, Belgia, Chorwacja, Ekwador, Holandia, Izrael, Kostaryka, Panama, Paragwaj, Peru, Singapur, Słowenia i Wielka Brytania.

Państwa których zakaz obejmuje wszystkie zwierzęta: Boliwia, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Chiny, Cypr, Grecja i Malta.

Kraje, które wprowadziły częściowe ograniczenia wykorzystywania zwierząt: Australia, Dania, Finlandia, Indie, Kanada, Meksyk, Nowa Zelandia, Stany Zjednoczone, Szwajcaria i Tajwan.

W Polsce zakaz wykorzystywania dzikich zwierząt w cyrkach został wprowadzony już w ok 20-tu miastach.

W Polsce są już miasta, które wprowadziły zakaz występowania zwierząt w cyrku. Należą do nich Poznań,

Nie było szczęśliwego zakonczenia. Para rozstała się po 8 latach znajomości: KONIEC MIŁOŚCI GWIAZD TVN! PARA ROZSTAŁA SIĘ PO 8 LATACH MAŁŻEŃSTWA

Jakie zmiany szykuje rząd? Zobacz za co jeszcze zapłacisz: POLACY ZAPŁACĄ WIĘCEJ. AŻ 40 NOWYCH PODATKÓW!

Dominika Koba