Niezwykle ważna i niepokojąca wiadomość odnośnie koronawirusa. Naukowcy właśnie odkryli nową mutację wirusa, która może powodować znacznie cięższy przebieg choroby... O co chodzi? Czy dotyczy to wszystkich osób?

Jak wiadomo, na całym świecie od wielu miesięcy trwa szybko rozprzestrzeniająca się epidemia groźnego koronawirusa, która nieustannie zbiera swoje żniwo.

Na chorobę zakaźną umiera bardzo dużo ludzi, jednak dotyczy to głównie osób starszych bądź posiadających ciężkie choroby współistniejące. Okazuje się jednak, że właśnie odkryto najnowszą mutację wirusa, która może być jeszcze cięższa...

Nowa odmiana koronawirusa niebezpieczna szczególnie dla młodych osób

Najnowszą, niebezpieczną dla młodych osób mutację wirusa odkrył zespół naukowców z Kwazulu-Natal Research Innovation and Sequencing Platform (KRISP) w Republice Południowej Afryki (RPA).

Jest to niezwykle niepokojąca wiadomość, ponieważ według specjalistów owa mutacja powoduje znacznie cięższy i trudniejszy do zwalczenia przebieg choroby, a osoby młode - dotychczas uważane za względnie bezpieczne - mogą przechodzić go tak samo ciężko, jak osoby starsze.

To naprawdę zatrważająca wiadomość.

Koronawirus/ Screen z YouTube
Koronawirus/ Screen z YouTube
Koronawirus/ screen YT