Nie jest tajemnicą, że przebyty COVID-19 szczególnie odznacza się na naszych płucach oraz sercu. Koronawirus powoduje w narządach chorego ogromne spustoszenia. Coraz chętniej lekarze przekazują do wiadomości informacje o tym, jak wyglądają płuca po przebytej chorobie. Zdjęcia RTG nie pozostawiają złudzeń. Płuca zmienione aż do 80 procent!

RTG płuc nie pozostawia złudzeń. Koronawirus pozostawia zmiany na narządach

Tomasz Rezydent jest lekarzem w trakcie specjalizacji z chorób wewnętrznych. Medyk zdecydował się na opublikowanie w sieci zdjęcia RTG płuc od osoby, która przebyła koronawirusa. Stan narządów chorego jest niepokojący. Zmiany pokryły blisko 80 procent ich powierzchni.

Badanie RTG zaleca się w przypadku chorób układu oddechowego. Pomaga ono w diagnozowaniu zapiekania płuc bądź koronawirusa. Na zdjęciu widoczne sa wszystkie zmiany, jakie dokonały się na narządzie.

Lekarz zamieścił w sieci dwie fotografie RTG, które pochodzą od jednego pacjenta. Pierwsze zdjęcie wykonano na początku hospitalizacji. Drugie zdjęcie zrobiono siedem dni później, kiedy to pacjent był w zaawansowanym stadium choroby i potrzebne było użycie respiratora.

Jak wyjaśnia rezydent ciemne obszary na fotografii oznaczają zdrowe, nie zmienione tkanki płucne. Mleczne plamy to zmiany wywołane chorobą.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: OJCIEC UCZENNICY W TRAKCIE NAUKI ZDALNEJ ZROBIŁ COŚ DZIWACZNEGO. NAGRANIE TRAFIŁO DO SIECI, A TATA DZIEWCZYNKI STAŁ SIĘ GWIAZDĄ INTERNETU! CO ZROBIŁ

O tym się mówi w Polsce: ZNÓW POJAWIĄ SIĘ MASOWE UTRUDNIENIA DLA WIELU POLAKÓW. WSZYSTKO ZACZNIE SIĘ JUŻ 13 GRUDNIA. JEST OFICJALNE POTWIERDZENIE. TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ TŁUMÓW

O tym się mówi na świecie: PORUSZAJĄCA HISTORIA DZIEWCZYNKI, KTÓRA DZIĘKI NIEZNAJOMEJ RODZINIE MOGŁA WRÓCIĆ DO NORMALNEGO ŻYCIA. TO, CO DLA NIE ZROBILI ZACHWYCA