5 – latka była okazem zdrowia, jednak pewnego dnia jej nagły spadek samopoczucia mocno zaniepokoił jej mamę. Dziewczynka nie była w stanie normalnie chodzić. Trudności sprawiało jej też mówienie i zdawała się być niesamowicie ospała.

Dziewczynka była w bardzo złym stanie

Mama dziewczynki na początku myślała, że dziecko ma po prostu gorszy dzień lub też jest niewyspane. Jednak kiedy dziewczynka przewróciła się w chwili, kiedy próbowała postawić krok, jej mama zrozumiała, że coś jest nie tak. Natychmiast zaczęła dokładnie oglądać swoją pociechę.

Kobieta dostrzegła na głowie swojego maleństwa dość dziwne wyglądającą czerwoną krostę. Nie chciała jednak zwlekać ani chwili dłużej i postanowiła natychmiast pojechać do szpitala.

Jak podaje portal Lelum, w szpitalu mama dziewczynki usłyszała diagnozę, której totalnie się nie spodziewała. Okazało się bowiem, że dziwna krosta to nic innego jak kleszcz opity krwią, który wbił się jakiś czas temu w głowę dziewczynki. Niejednokrotnie słyszeliśmy już o chorobach, jakie wywołują te małe pajęczaki, jest to między innymi borelioza czy też odkleszczowe zapalenie mózgu. Jednak powikłania jakie dotknęły tę dziewczynkę nie są aż tak mocno nagłośnione.

Podstępne pajęczaki

Kleszcz posiada w swojej ślinie neurotoksyny, które mogą doprowadzić właśnie do takiego paraliżu, jak w przypadku 5 – latki. Co ciekawe, na początku ukąszona osoba czuje silne zmęczenie, dopiero potem zaczyna występować paraliż.

Mama małej dziewczynki postanowiła zamieścić post na swoim Facebooku, aby ostrzec rodziców innych dzieci, ale również pozostałe osoby przed możliwością wystąpienia takiego powikłania.

Dzięki szybkiej reakcji mamy maleństwa, kleszcz został usunięty przez lekarzy, a paraliż ustąpił i dziewczynka dalej może cieszyć się pełnym zdrowiem!

Źródło: today.com

Jak informował portal "Życie": W NIEKTÓRYCH REGIONACH NASZEGO KRAJU MOŻE BYĆ BARDZO NIEBEZPIECZNIE. INTENSYWNE OPADY MOGĄ STANOWIĆ POWAŻNE ZAGROŻENIE

Przypomnij sobie: FANI MOCNO SKOMENTOWALI DECYZJĘ ŁUKASZA Z PROGRAMU "ŚLUB OD PIERWSZEGO WEJRZENIA". CO TAKIEGO ZROBIŁ MĘŻCZYZNA

Portal "Życie" pisał również: NOWA POSTAĆ MOCNO NAMIESZA W SERIALU "M JAK MIŁOŚĆ". FANI MOGĄ BYĆ ZASKOCZENI TYM, JAK POTOCZĄ SIĘ LOSY ICH ULUBIONYCH BOHATERÓW