Bezsenność skutecznie odbiera energię. Mózg nawet w środku nocy stale pozostaje w stanie czuwania, przez co sen jest nieefektywny. Chory budzi się zmęczony i rozdrażniony, z czasem dochodzą do tego także problemy z koncentracją.

Rozwiązanie na te problemy mają naukowcy z Uniwersytetu Stanowego Luizjany. Specjaliści odkryli, że lekiem na bezsenność może być… sok z wiśni.

Naukowcy przeprowadzili specjalny eksperyment, w którym siedmiu osobom borykającym się z bezsennością nakazano picie soku z wiśni. Badani musieli sięgać po ten napój dwa razy dziennie przez okres dwóch tygodni.

Następnie badani na dwa tygodnie mieli odstawić napój i obserwować swój organizm. Z kolei przez kolejne dwa tygodnie dwa razy dziennie podawano im placebo.

Wyniki eksperymentu nie pozostawiają żadnych wątpliwości. W porównaniu z placebo, picie soku z wiśni wydłużyło czas snu średnio o 84 minuty każdej nocy. Oznacza to, że chorzy na bezsenność spędzili prawie półtorej godziny więcej w objęciach Morfeusza.

Naturalne remedium

Okazuje się, że sok z wiśni to całkowicie naturalny i w stu procentach bezpieczny sposób na kłopoty ze snem. Naukowcy udowodnili, że picie go dwa razy dziennie może wydłużyć sen nawet o 90 minut każdej nocy.

Swoje dobroczynnie działanie na ludzki organizm sok z wiśni zawdzięcza obecności tryptofanu – aminokwasu, który wspomaga wytwarzanie melatoniny. To właśnie ona odpowiada za regulację cyklu dobowego, regenerację organizmu i sen.

W walce z bezsennością pomóc mogą również algi morskie i kiwi. Te pierwsze wydłużają czas snu nawet o godzinę. Z kolei kiwi wydłuża sen o około 13 proc. każdej nocy. Dobroczynny skutek ma zjedzenie dwóch owoców na godzinę przed położeniem się do łóżka.

Wszyscy, którzy mają problemy ze snem, powinni zwrócić baczną uwagę również na to, co jedzą na kolację. Naukowcy podkreślają, by przed snem unikać jedzenia białka. Zamiast tego należy sięgać po lekkie posiłki złożone przede wszystkim z węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym.

Na portalu "Życie" dowiesz się również... DOBRY SEN TO PODSTAWA ZDROWIA. POZNAJ TĘ PROSTĄ METODĘ, ABY ZASYPIAĆ SZYBKO I DOBRZE SIĘ WYSYPIAĆ!

Warto sobie przypomnieć... POPULARNY PRODUKT WYCOFANY ZE SKLEPÓW. ZAWIERA TOKSYCZNĄ SUBSTANCJĘ

Portal "Życie" informuje także o... ILE LAT MA TWOJE SERCE? INTERNETOWY TEST ROBI FURORĘ. MOŻE NAWET URATOWAĆ CI ŻYCIE