Sny są pełne znaków i symboli. I choć wielu z nas nie przywiązuje do nich większej wagi, okazuje się, że jest to błąd. Mianowicie bardzo często to właśnie podczas snu nasza podświadomość wysyła nam znaczące sygnały.

Psychologowie potwierdzają, że czasem warto bliżej przyjrzeć się naszym sennym marzeniom. Okazuje się bowiem, że to, o czym śnimy, wcale nie jest przypadkowe.

Warto zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Eksperci radzą, by przed nimi uważać. 

Pierwszym snem, który może budzić niepokój jest pojawienie się w nim śmierci. Jednak nie  jest to powód do tego, by zacząć się martwić o własne życie. Jak podaje portal "Pikio.pl", powodem tego, iż śni nam się śmierć najczęściej jest obawa przed nią. 

Drugim nieprzyjemnym snem jest ten, w którym pojawiają się katastrofy ekologiczne. Co oznacza? Chodzi o obawy związane z przyszłością. Taki sen wcale nie jest zapowiedzą naturalnej katastrofy, a jedynie przeczuciem braku kontroli nad czymś na czym nam bardzo zależy.

Trzecim, jest sen, w którym się dusimy. Często takie senne wyobrażenie przekłada się także na fizyczną dolegliwość, stąd pojawia się nieuzasadniony lęk. Znaczenie tego snu jest jednak proste. 

Mianowicie, ucisk oznacza to, iż śpiący czuje się w pewien sposób przytłoczony, czy to nadmiarem obowiązków, czy zwykłą codziennością. 

Jednym z najpopularniejszych jest także sen o spadaniu, w którym tuż przed uderzeniem człowiek się budzi. Eksperci wyjaśniają, że znaczenie tego może być bardzo różne, a wszystko zależy od tego, gdzie się spada.

Kiedy upada się na klif oznacza to, że należy przyjrzeć się swojemu życiu. Kiedy ziemia się osuwa należy zwrócić uwagę na zmiany, jakie zaszły w rzeczywistości. Z kolei, jeśli upada się podczas wspinaczki, może to symbolizować stratę czegoś istotnego w naszym życiu. 

Sen o byciu nagim w miejscu poblicznym oznacza natomiast to, iż śpiący dobrze czuje się we własnym ciele. 

A co jeśli w trakcie snu tracimy kontrolę nad prowadzonym pojazdem? Takie wyobrażenie symbolizuje utratę kontroli nad ścieżką zawodową. Może oznaczać fakt, iż podjęliśmy nieodpowiedni wybór lub podążamy w złym kierunku.

Kolejnym snem, który budzi lęk jest ten, w którym uciekamy przed kimś lub przed czymś. Eksperci wyjaśniają, że najcześniej symbolizuje to ucieczkę przed problemami oraz obawę przed konfrontacją z czymś wymagającym.

Ostatnim rodzajem snu, który wywołuje niepokój jest ten, w którym tracimy zęby. Psychologowie tłumaczą, że może to być oznaka niskiej samooceny i braku pewności siebie. Ponadto, może wynikać z lęku przed starością.

Warto sobie przypomnieć...TRZYMASZ LOS W SWOICH RĘKACH. LINIE, W KTÓRYCH ZAPISANA JEST NASZA PRZYSZŁOŚĆ

Portal "Życie" pisał: CZY TO BYŁA WPADKA LEWANDOWSKICH? NIEOCZEKIWANE WYZNANIE ANNY NA TEMAT CIĄŻY

Informował również...WZRUSZAJĄCY PREZENT DLA CÓRKI. TO DOWÓD OGROMNEJ MIŁOŚCI DO DZIECKA