Świeża, kiszona, pieczona - kapusta, w każdej postaci, to prawdziwa skarbnica wartości odżywczych. To jedno z tych warzyw, które mogą pochwalić się całą paletą zalet.

Kapusta, działa nie tylko od wewnątrz, ale jak przekonaliśmy się dzięki ludowej medycynie, także na zewnątrz. To właśnie dlatego, okładu z kapusty stały się jednym z najpopularniejszych sposobów na nieprzyjemne dolegliwości.

W czym pomoże nam kapusta?

Jednym z najczęstszych sposobów wykorzystywania kapusty są okłady. Korzystają z nich nie tylko Ci, którzy na co dzień powierzają swoje zdrowie medycynie naturalnej, ale także Ci, którzy nie są jej zwolennikami.

1. Jakie wartości odżywcze mają kapuściane okłady

Kapusta jest prawdziwym źródłem witaminy C. Oprócz tego, bogata jest także w inne witaminy takie jak np.: witaminy z grupy B i A, a także te z grupy E i K, dodatkowo w składzie kapusty pojawia się także siarka i rutyna.

To, jak na nasz organizm wpływa kapusta, jest zasługą znajdujących się w niej substancji. Wśród nich znajdują się: arsen, wapń, magnez, potas, żelazo, a także kwas foliowy.

2. Jakie są właściwości lecznicze okładów

Kapusta jest „lekarstwem” na wiele dolegliwości. Znają ją panowie, którzy dzięki niej znajdują ukojenie po mocno zakrapianej imprezie. Oprócz niwelowania oznak upicia alkoholowego, kapusta pomaga także na bóle stawów.

Okład z jej liści jest także rewelacyjnym sposobem na opuchliznę. Korzystają z niej najczęściej karmiące matki, które z jej liści przygotowują okłady na piersi.

Oprócz okładów z liści kapusty, stosuje się także sok. Taki napój pozwala na szybkie pozbycie się z organizmu wody, dzięki czemu kapusta zapobiega powstawaniu rożnego rodzaju obrzęków.

Oprócz bóli stawów, okłady z kapusty sprawdzają się także w dolegliwościach reumatycznych. Co zaskakujące, okładom z kapusty przypisuje się także działanie przeciwnowotworowe.

Jak przygotować okład z kapusty?

Przygotuj:

Zieloną surową kapustę

Folię aluminiową

Wałek do ciasta

Bandaż lub folię spożywczą

Okład z kapusty, jak przygotować?

Przed rozpoczęciem pracy należy kapustę obrać z uszkodzonych liści zewnętrznych. Po ich usunięciu należy ja dobrze umyć, a następnie osuszyć. Kiedy kapusta wyschnie należy pozbyć się jej twardego środka.

Kiedy liście nie będą już podtrzymywane przez środek, należy je rozwałkować przy pomocy walka kuchennego.

Liście kapusty trzeba rozwałkowywać tak długo, aż puszcza sok. Kiedy liście będą już gotowe, owiń je folią aluminiowa i podgrzej w piekarniku.

Następnie, ciepłe liście przyłóż do miejsca, które zamierzasz wyleczyć za pomocą okładu, a następnie owiń wszystko bandażem lub folią spożywczą. Takie „zawiniątko” pozostaw na ciele przez około godzinę. Stosuj trzy razy w tygodniu.