Rak stał się chorobą cywilizacyjną. Jednym z najtrudniejszych do wyleczenia nowotworów jest rak płuc. Co roku z powodu raka umiera tysiące ludzi. Na raka płuc chorują zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Rak płuc może dopaść wszystkich. Głównymi przyczynami powstania nowotworu są zanieczyszczenia jakie pojawiają się w powietrzu, czy palenie papierosów, co ważne nie tylko aktywne palenie powoduje raka. Dym papierosowy jest równie szkodliwy, co zawarte w papierosie substancje, dlatego na nowotwór płuc może zachorować także bierny palacz.

Jak podaje portal „Jest pozytywnie”, w Wielkiej Brytanii, co roku raka płuc diagnozuje się u 47 tysięcy osób. Tamtejsi lekarze polecają swoim pacjentom jeden sposób, który pozwoli na początkowe wykrycie zmian chorobowych. Sposób jest prosty, wystarczy spojrzeć na swoje palce.

Test „diamentowego palca” polega na sprawdzeniu, czy po złączeniu palców powstaje tzw. okienko Schamrotha. Jak go zrobić?

Aby przeprowadzić test wystarcza tylko dwie minuty. Należy palce wskazujące obu dłoni przyłożyć do siebie w ten sposób, aby miejsce ich złączenia przypadało na ostatni paliczek. Przestrzeń między palcami powinna przypominać diament.

Jeżeli w organizmie nie pojawiają się żadne zmiany, „diamentowa szczelina” będzie widoczna. Jeżeli natomiast palce będą do siebie przylegać, oznacza to tzw. "palce pałeczkowate", które mogą być jednym z objawów raka. Należy skontaktować się z lekarzem, który zleci wykonanie dodatkowych badań.

Na portalu "Życie" dowiesz się również... MĘŻCZYZNĘ POLIZAŁ PIES, LEKARZOM NIE UDAŁO SIĘ GO ODRATOWAĆ. BYŁ OKAZEM ZDROWIA

Portal "Życie" informuje także... ZIELONA CZĘŚĆ ZIEMNIAKA MOŻE MIEĆ NEGATYWNY WPŁYW NA ZDROWIE. ZAWSZE WARTO JĄ WYRZUCAĆ

Warto sobie przypomnieć... KOLOR OCZU ZDRADZA CHARAKTER CZŁOWIEKA. JAKIMI OSOBAMI SĄ POSIADACZE POSZCZEGÓLNYCH BARW TĘCZÓWEK