Tadeusz Woźniak przyszedł na świat w 1947 roku. Jak przypomina Super Express, sławę i popularność na polskiej scenie muzycznej zdobył dzięki mistrzowskiej twórczości poetyckiej.

Wyniósł poezję śpiewaną na wyższy poziom

Szczyt sukcesu i kariery osiągnął w latach 60 i 70, a swój debiut miał w 1966 roku jako "Daniel Dan". Pierwsze chwile rozgłosu Tadeusz Woźniak w swoim życiu artystycznym miał w trakcie I Radiowej Giełdy Piosenki, będąc członkiem zespołu Dzikusy.

Debiut kompozytora natomiast zaliczył w 1967 roku, tworząc ścieżkę muzyczną do utworów Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Juliana Tuwima, Bolesława Leśmiana. Twórczość Tadeusza Woźniaka doceniana była często podczas festiwali sztuk teatralnych.

Był nagradzany za muzykę do Wesela Stanisława Wyspiańskiego, Mistrza i Małgorzaty, Odprawy posłów greckich. Odznaczono go między innymi Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis", a także Złotym Krzyżem zasługi i uhonorowano go za działalność na rzecz społeczeństwa nagrodą "Piękniejsza Polska".

Wielu miłośników poezji śpiewanej może kojarzyć takie przeboje Tadeusza Woźniaka, jak "To będzie syn", "Zegarmistrz światła" czy "Smak i zapach pomarańczy".

- [...] Na jubileuszowym, 60. KFPP w Opolu w 2023 r. Tadeusz Woźniak zaśpiewał swój legendarny przebój „Zegarmistrz światła” w koncercie „Ale to już było. Jest! I będzie!”. Był to jego ostatni występ na deskach opolskiego amfiteatru. - czytamy w komunikacie na instagramowym profilu Muzeum Polskiej Piosenki.

Nie przegap: Około miliona działkowców musi się mieć na baczności. Za pobieranie wody w ten sposób grożą surowe kary

Zerknij: Z życia wzięte. "Postanowiłaś zabrać mi syna": Teraz odbierasz jedyny dzień w roku, na który zawsze czekam