Jeden z członków rodziny Cobbsa napisał na Facebooku, że aktor odszedł "spokojnie w swoim domu w Kalifornii" we wtorek, 25 czerwca. TMZ jako pierwsze poinformowało o jego śmierci.

"Ukochany partner, starszy brat, wujek, rodzic zastępczy, ojciec chrzestny i przyjaciel, Bill niedawno i szczęśliwie obchodził swoje 90. urodziny w otoczeniu ukochanych bliskich" - napisała jego rodzina w wiadomości.

Nie żyje gwiazda "Nocy w muzeum" i "Bodyguarda"

"Jako rodzina jesteśmy pocieszeni, wiedząc, że Bill odnalazł pokój i wieczny odpoczynek ze swoim Ojcem Niebieskim. Prosimy o modlitwę i wsparcie w tym czasie".

Susan Zachary, wieloletnia przedstawicielka Cobba ds. talentów, powiedziała w oświadczeniu: "Był lojalny i kochany... inspirujący aktor, reżyser i człowiek. Będzie go bardzo brakowało wszystkim, którzy go znali".

"Bill był niezwykle utalentowanym aktorem i reżyserem. Kochał swoje rzemiosło, innych aktorów, swoją rodzinę i przyjaciół i był niezwykle hojny, poświęcając swój czas, energię i wspierając wschodzące talenty" - dodała Susan Zachary. "Dla wielu był czczoną ikoną i zasłużenie".

Aktor, który przez osiem lat pracował jako technik radarowy Sił Powietrznych, zanim zdobył sławę w Hollywood, urodził się w Cleveland w stanie Ohio. Zgodnie z jego biografią IMDb, przeniósł się do Nowego Jorku w 1970 roku, kiedy miał 36 lat, aby kontynuować karierę aktorską. Ostatecznie zadebiutował w 1974 roku w filmie The Taking of Pelham One Two Three.

Cobbs znany jest z takich filmów jak "Air Bud" z 1997 roku, "Demolition Man" z 1993 roku i "The People Under the Stairs" z 1991 roku. Wystąpił u boku Whitney Houston i Kevina Costnera w filmie The Bodyguard z 1992 roku, a także zagrał Reginalda w filmach Noc w muzeum u boku Dicka Van Dyke'a i Mickeya Rooneya, który zmarł w 2014 roku.

W 2020 roku Cobbs zdobył nagrodę Daytime Emmy Award za wybitny występ w programie dziennym za rolę pana Hendricksona w serialu Dino Dana.

Nie przegap: Z życia wzięte. "Brat przywiózł moją żonę do mieszkania moich rodziców". Wszystkim jest ciasno, ale to ja muszę się wyprowadzić

Zerknij: Agata Kornhauser-Duda wzbudziła sensację na całym świecie. Wszystko podczas wizyty w Chinach