Z dumą towarzyszy mu w podróżach służbowych, które w trudnym czasie międzynarodowych napięć są bardzo ważne.

- Przedstawiłem nasz punkt widzenia na sytuację bezpieczeństwa w Europie i na świecie, przede wszystkim w naszej części Europy — powiedział Andrzej Duda dziennikarzom po spotkaniu z prezydentem Chin Xi Jinpingiem w Pekinie.

Xi powiedział naszemu prezydentowi, że Chiny wspierają wszelkie wysiłki na rzecz pokojowego zakończenia wojny na Ukrainie i że będą wciąż odgrywać rolę w znalezieniu politycznego rozwiązania kryzysu, przekazała chińska telewizja państwowa.

Pierwsza dama wzbudziła międzynarodową sensację?

Jako pierwsza dama zrobiła ogromne wrażenie podczas trwającej wizyty w Chinach, a to za sprawą wizerunku, jaki zbudowała jej stylizacja. Jak donosi "Goniec", Agata Kornhauser-Duda znalazła się na językach świata.

Chińska blogerka postanowiła skomentować stylizację pierwszej damy, która postawiła na koralową sukienkę z dekoltem w stylu Karo. Dodatkowo uwagę przyciąga wąski brązowy pasek i stylowe, jasne buty.

Blogerce bardzo spodobał się wygląd Agaty Dudy, która zdaniem internautki zaprezentowała się zniewalająco, a jej kibic nazwała figurą modelki.

Jak wiemy, para prezydencka nie Stroni od okazywania sobie czułości, nawet przy kamerach, dlatego właśnie komentująca Agatę Dudę blogerka z Chin przyznała, że państwo Duda, wychodząc z Prezydenckiego samolotu, trzymali się za ręce, co dodatkowo ociepliło ich wizerunek.

Para prezydencja w chińskiej TV, źródło: CtiNews

Chińskie kanały YouTube prześcigały się w relacjonowaniu wizyty polskiej pary prezydenckiej, co z pewnością przykuło uwagę tabloidów.

Nie przegap: Z życia wzięte. "Zrobiła wszystko, by pozbyć się synowej": Szybko tego pożałowała

Zerknij: Anna Cieślak szczerze o związku z Edwardem Miszczakiem. Zdradziła całą prawdę