Paweł Kukiz jest medialną postacią, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest muzykiem, który w pewnym momencie swojego życia postawił stopy na scenie politycznej, zamiast koncertowej.

Poza tym artysta jest od 33 lat mężem pięknej Małgorzaty, co zaowocowało doczekaniem się trzech córek Julii, Hanny i Poli. Ostatnia z nich nie ukrywa, że zmaga się z poważną i nieuleczalną według specjalistów chorobą.

Pola Kukiz codziennie zmaga się z bólem

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Pola Kukiz (@polakukiz)

Powoduje ona szereg dolegliwości, a główną z nich i najbardziej uporczywą jest silny ból. "Goniec" donosi, że Pola cierpi na endometriozę, która radykalnie zmienia jej życie na gorsze. Choroba ta eliminuje kobietę z wielu aspektów życia dolegliwościami bólowymi, jednak najbardziej dotkliwe jest to, że praktycznie blokuje organizm przed zajściem w ciążę.

Endometrioza to stan, w którym tkanka podobna do wyściółki macicy rośnie w innych częściach ciała. Gdy tkanka ta rośnie w niewłaściwych miejscach, może powodować nieprzyjemne objawy, które mogą wpływać na codzienne życie. Niektóre osoby z endometriozą mają również problemy z zajściem w ciążę.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Pola Kukiz (@polakukiz)

- Ból, ból i jeszcze raz ból. Każdej z nas wmawia się, że okres ma boleć, że to normalne. Ale kiedy przeszkadza on w codziennym funkcjonowaniu ciężko uwierzyć w to, że tak ma być i koniec — pożaliła się Pola w mediach społecznościowych.

Endometrium to wewnętrzna wyściółka macicy. Tkanka ta jest usuwana podczas miesiączki. Pomyśl o endometrium jako o warstwach tkanki, które tworzą się wzdłuż wewnętrznej wyściółki macicy.

Podczas miesiączki warstwy te odpadają od ścian macicy i opuszczają organizm. Jeśli zajdziesz w ciążę, endometrium pomaga wspierać wczesne fazy rozwoju. Niestety, kobiety cierpiące na endometriozę, jak Pola Kukiz, muszą zmagać się z bólem i regularnymi wizytami u specjalistów.

Nie przegap: Mamy wideo pierwszego gola reprezentacji Polski. W chaotycznej sytuacji w polu karnym najbardziej przytomny okazał się Krzysztof Piątek

Zerknij: Z życia wzięte. "2 rozwody, 3 dzieci i poślubi mojego jedynego syna": Nie pozwól, aby to się stało