Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w okresie letnim zawsze ma mnóstwo pracy, a jej efektem bardzo często są alerty pogodowe wysyłane na telefony mieszkańców Polski w ramach informacji o zagrożeniu atmosferycznym i zaapelowania o zachowanie najwyższej ostrożności.

Jak się okazuje, początek tygodnia, który jest przed nami, minąć ma bez większych ekscesów pogodowych.

Meteorolodzy prognozują, że w poniedziałek i we wtorek pogoda będzie umiarkowana, a krótko rzecz biorąc, nie będą nas męczyć upały, ulewne deszcze, ani burza i wichury.

IMGW rozsyła alerty pogodowe w całym obszarze Polski

Od środy zacząć się ma fala upałów i gwałtownych burz, które wraz z kolejnymi dniami tygodnia obejmować mają coraz większy obszar kraju.

Alerty pogodowe otrzymać powinni mieszkańcy województwa podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego, dolnośląskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego.

Ostrzeżeń pierwszego stopnia mogą się również spodziewać mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje alerty drugiego stopnia związane z burzami, które nawiedzić mogą województwo śląskie, małopolskie i podkarpackie.

Zerknij: Córka Żory Korolyova opublikowała wzruszający wpis. Tak uczciła pamięć taty

Nie przegap: Z życia wzięte. "Spędziliśmy całe dzieciństwo w tym mieszkaniu, gdzie jest nasza część?": Podzielimy się sprawiedliwie