Nie jest tajemnicą, że zawód nauczyciela rządzi się własnymi, surowymi prawami, a pretendent do wykonywania tego trudnego zawodu powinien posiadać odpowiednie cechy charakteru pozwalające na umiejętne przekazywanie wiedzy i dbałość o rozwój podopiecznych.

Jest to bardzo trudna sztuka, gdyż wielu nauczycieli, dzielą się świadomie lub podświadomie własnymi przekonaniami i zasadami wyciągniętymi z domu, wdraża we własne postępowanie z uczniami wiele zbędnych, a często niestosownych elementów.

Anna Mucha zdradza bulwersującą tezę siostry zakonnej

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Anna Mucha (@taannamucha)

Tak może być w przypadku osób duchownych, które nierzadko przemycają do lekcji prowadzonych z uczniami własne poglądy, które absolutnie nie powinny ujrzeć światła dziennego w sali lekcyjnej.

Jak donosi "Goniec", aktorka Anna Mucha nie kryła oburzenia na nagraniu, jakie pojawiło się na jej instagramowym profilu. Media natychmiast podchwyciły krótką historię z jej dzieciństwa i traumę, jaką uskuteczniła siostra zakonna, wygłaszając własne poglądy na temat rodziców, którzy nie raczą przyprowadzić dziecka na lekcje religii.

W wielu produkcjach filmowych możemy zobaczyć obraz surowych sióstr zakonnych prowadzących sierocińce lub szkoły, uczących dzieci nie tylko religii, lecz też innych przedmiotów.

Obraz ten nie musi przedstawiać 100% rzeczywistości, lecz skądś jednak się wziął i jest to bolesna, ponura prawda. Surowe i bezkompromisowe traktowanie dzieci, bezwzględne wymaganie całkowitego posłuszeństwa to jedne z wielu obrazów postępowania sióstr zakonnych z podopiecznymi.

Anna Mucha, wracając myślami do czasów dzieciństwa, przytoczyła bulwersujące słowa siostry zakonnej, która uczyła wówczas religii — Rodzicom, którzy nie zaprowadzają swoich dzieci na lekcje religii, należałoby zawiesić kamień młyński u szyi i wrzucić do rzeki. Miłosierne w pełnej postaci — podsumowała zakonnicę aktorka. To przerażające, że takie osoby do dzisiaj mają kontakt z dziećmi i młodzieżą.

Nie przegap: Nadchodzą mroczne czasy? Prorok ostrzega przed nadciągającą katastrofą

Zerknij: Z życia wzięte. "Babcia mojego męża okazała się kobietą bez serca": Pozbawiła wnuka spadku po matce