Jak wiemy, dziesięcioletnich Anię i Piotrusia spotkała ogromna trauma związana obecnością w domu podczas odchodzenia ich mamy z tego świata.

Krótko po tym zdarzeniu dzieci umieszczono w państwowej placówce opiekuńczo-wychowawczej o charakterze interwencyjnym. Następnie dzieci wyniesiono do rodziny zastępczej. Wszyscy zachodzili w głowę, kto finalnie zajmie się sierotami po aktorce, lecz teraz wiadomo, że osoba wyznaczona przez artystkę w testamencie podjęła już stosowne kroki w objęciu pieczy nad bliźniętami.

Terapia dla rodzeństwa warta jest fortunę

Tego rodzaju przeżycia zazwyczaj odciskają piętno na psychice dziecka i wpływają na resztę ich życia. Dlatego też potrzebna jest w takim przypadku prawdziwa, fachowa pomoc psychologa, który ma za zadanie przywrócić dzieciom poczucie bezpieczeństwa i pomóc im w zaakceptowaniu tak potężnej zmiany w życiu.

Jak wiemy, tego typu usługi są niezwykle kosztowne i nie każdego stać na korzystanie z pomocy wybitnego specjalisty w tej dziedzinie. Dlatego też Fundacja Artystów Weteranów Scen Polskich postanowiła utworzyć zbiórkę na rzecz terapii psychologicznej dla rodzeństwa.

Jak podają media, 19 czerwca odnaleziono osobę wyznaczoną w testamencie jako prawnego opiekuna dla dzieci osieroconych przez Barbarę Sienkiewicz. Osoba ta również podjęła już kroki w celu zorganizowania pochówku artystki.

Osierocone rodzeństwo będzie mogło już przejść dalej i opuścić rodzinę zastępczą. Ten fakt jednak nie złagodzi ogromnej traumy po utracie mamy. Dlatego właśnie prezes fundacji poinformowała media o zorganizowaniu funduszy na kosztowną terapię dla dzieci.

- Skupiam się na znalezieniu jakichś funduszy na terapię dla dzieci. Zależy nam, by dzieci jak najszybciej trafiły na terapię, bo przeżyły traumę tak straszną, jakiej nikt sobie nie wyobraża — poinformowała media Marlena Miarczyńska.

Zerknij: Z życia wzięte. "Szwagier z żoną chcieli się pozbyć matki z domu": Teściowa miała zamieszkać zimą w domku letniskowym

Nie przegap: Osoby urodzone w te dni cechuje wysoka inteligencja. Co numerologia mówi o Tobie