Szymon Hołownia, który weszedł do polskiej polityki z impetem, nie ma ostatnio łatwego czasu. Sondaże coraz bardziej niepokojąco maleją jego szanse na zdobycie prezydentury, a oglądalność obrad Sejmu spada, co stanowi pewne wyzwanie dla tego doświadczonego polityka. Najnowsze doniesienia przynoszą dodatkowe zmartwienie dla Hołowni i jego ekipy.


Według informacji podanych przez "Rzeczpospolitą", marszałek izby niższej może wkrótce stanąć przed poważnym problemem. To właśnie w tym kontekście warto przyjrzeć się drodze politycznej Szymona Hołowni. Po zajęciu trzeciego miejsca w wyborach prezydenckich w 2020 roku, założył on partię Polska 2050 i wraz z Polskim Stronnictwem Ludowym wszedł do Sejmu jako reprezentant Trzeciej Drogi. Jego kariera nabrała tempa, zwłaszcza po wyborach parlamentarnych 2023, kiedy został wybrany na marszałka Sejmu, informuje Super Express.


Początkowo jego działalność w Sejmie przyciągała uwagę ogromnej liczby widzów, osiągając nawet 40 tysięcy oglądających na kanale sejmu na YouTube. Jednakże, po kilku miesiącach popularność ta zaczęła słabnąć, a sondaże nie są już tak przychylne. Szymon Hołownia zaczął tracić punkty w wyborach prezydenckich, co stawia pod znakiem zapytania jego wejście do drugiej tury.


Najnowsze kłopoty dla Hołowni pochodzą również ze środowiska Sejmu. Według serwisu rp.pl, pracownicy Kancelarii Sejmu są niezadowoleni z decyzji dotyczącej mniejszych podwyżek wynagrodzeń niż obiecano. Ich list do Szymona Hołowni i kierownictwa parlamentu apeluje o zwiększenie zaproponowanych podwyżek, wskazując na naruszenie przepisów ustawowych i zasad równego traktowania pracowników administracji państwowej.


To też może cię zainteresować: Ida Nowakowska ujawnia zaskakujące sekrety. Tego nikt się nie spodziewał


Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Z życia wzięte. "Każdego lata dzieci zostawiały u mnie wnuki. Poprosiłem ich, aby zostawili pieniądze na życie": Wszyscy mnie potępili