Pamiętają błędy popełnione w przeszłości i utracone możliwości zmiany swojego życia na lepsze. Dlatego uczą swoje dzieci, by nie powtarzały ich błędów.

Pewna starsza kobieta, której poświęcony jest nasz dzisiejszy artykuł, postąpiła wbrew wszelkim standardom, decydując się pod koniec życia na życie dla własnej przyjemności. Całe jej życie kręciło się wokół małżonka, dzieci, a potem wnuków. Wyszła za mąż dość wcześnie, zaraz po ukończeniu szkoły średniej. Wkrótce w rodzinie pojawiły się dzieci. Jak zwykle, nigdy nie miała wystarczająco dużo czasu dla siebie. Całą siebie oddawała swoim bliskim. Dziś ma już ponad 70 lat i nikt jej nie potrzebuje.

Dzieci uważają jej mieszkanie za swoją własność. A ona jakby przestała dla nich istnieć. Teraz w jej mieszkaniu mieszka wnuk z rodziną i nikt nie pyta jej o zgodę. Nikogo nie interesuje jej zdanie. Jej dzieci nie podziękują jej za życie, które im poświęciła.

Dlatego starsza kobieta postanowiła odebrać dzieciom mieszkanie w sądzie. Poczucie wstydu jej nie opuszcza. Mając ponad 70 lat, czuje się świetnie i marzy o życiu dla własnej przyjemności. Nic dziwnego, że nie spodobało się to wszystkim jej krewnym.

Jej mąż pomógł jej zrealizować to, co zaplanowała. Natychmiast po tym kobieta poprosiła swojego wnuka i jego żonę, aby wyprowadzili się z jej mieszkania. Zmieniła nawet zamki. W drodze dziedziczenia to mieszkanie trafi do jej dzieci, ale póki żyje, marzy o przeżyciu wszystkich tych chwil, które przegapiła, i nadrobieniu straconego czasu.

Jej przyjaciele w pełni ją wspierali. W końcu oni też przeżyli ciężkie życie, a teraz muszą opiekować się swoimi wnukami i prawnukami. Kobieta uważa, że to brak szacunku dla niej samej. Przez całe życie musiały opiekować się kimś innym niż sobą. Powinni przynajmniej pomyśleć o sobie na starość.

Kobieta nie zaprzecza, że może żałować tego, co zrobiła. Ale dziś jest zdrowa i chce poświęcić resztę swojego czasu sobie.

O tym się mówi: Fala komentarzy w sieci po emisji ostatniego wydania nowego „Teleexpressu”. W wielkim stylu do TVP powrócił Maciej Orłoś. Co sądzą o tym internauci

To też może cię zainteresować: Z życia wzięte. Mój syn i synowa chcą mi rozkazywać w moim własnym domu. Nie zamierza tego tolerować

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Marcin Prokop zaliczył wielką wpadkę. Sytuację musiała ratować Dorota Wellman