W weekend papież Franciszek przekazał informacje, że ma zapalenie płuc i jest pod opieką lekarzy. Jak donosi portal "Goniec", ze względu na swój stan, papież po konsultacjach z medykami, zmuszony był odwołać swój udział na szczycie klimatycznym COP28, który ma się odbyć w piątek w Dubaju.

Problemy zdrowotne papieża Franciszka

Ostatnie informacje z Watykanu mocno niepokoją wiernych Kościoła katolickiego. W miniony weekend papież poinformował, że ma stan zapalny płuc. Przez chorobę Franciszek zmuszony był ograniczyć swoją aktywność. 86-letni papież trafił do szpitala na badania, które potwierdziły zapalenie dolnych dróg oddechowych. Franciszek zdecydował się wrócić do domu św. Marty.

Odwołane zostały audiencje generalne i nie odczytał rozważań przed modlitwą Anioł Pański w niedzielne południe. Papież Franciszek nie pojawi się na piątkowym szczycie klimatycznym COP28 w Dubaju, gdzie miał odbyć około 30 rozmów bilateralnych z przedstawicielami różnych państw, rządów i organizacji. Potwierdza to wydane przez Watykan oświadczenie.

"Mimo poprawy ogólnego obrazu klinicznego Ojca Świętego w związku ze stanem grypowym i zapaleniem dróg oddechowych, lekarze poprosili papieża, by nie wyruszał w podróż do Dubaju, planowaną na najbliższe dni z okazji konferencji klimatycznej" - wskazano w oświadczeniu.

Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com
Papież Franciszek. Źródło: youtube.com

Papież przyjął decyzję lekarzy z ogromnym żalem

Papież Franciszek liczył na to, że będzie mógł wziąć udział w szczycie odbywającym się w Dubaju. Jednak rady lekarzy były jednoznaczne, Ojciec Święty nie powinien w tym stanie odbywać podróży. Decyzję medyków przyjął z "ogromnym żalem".

Franciszek miał również wyrazić wolę uczestnictwa w rozmowach z uczestnikami COP28 w innej formie.

Papież Franciszek/ YouTube @Dla Ciekawskich
Papież Franciszek/ YouTube @Dla Ciekawskich
Papież Franciszek/ YouTube @Dla Ciekawskich

Mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mogli przekazać wam bardziej pozytywne informacje na temat stanu Franciszka.

To też może cię zainteresować: Smutne informacje obiegły media. Odszedł lubiany aktor. Niemal do samego końca pozostawał aktywny zawodowo

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Rekordzista „Jeden z dziesięciu” postanowił przerwać milczenie po finale teleturnieju. Wiadomo, czy Artur Baranowski kiedyś pojawi się w „Milionerach”

O tym się mówi: Prokuratura zabrała głos w sprawie niespodziewanego odejścia Gabriela Seweryna. Pojawiły się nowe informacje w sprawie